Konkurs kucharski Radisson Blu & Park Inn

Konkurs kucharski Radisson Blu & Park Inn
Dwa krakowskie hotele – Radisson Blu oraz Park Inn zorganizowały w lutym konkurs kucharski, czyli wielką rywalizację na garnki, patelnie i kunszt kulinarny. Co ciekawe to prawdopodobnie pierwszy taki łączony konkurs w rodzimym hotelarstwie.

Młodzi kucharze z krakowskich hoteli – Park Inn by Radisson i Radisson Blu musieli wykazać się nie tylko talentem kulinarnym ale ponad wszystko kreatywnością w łączeniu smaków i podstawami zarządzania. Zgodnie z zasadami konkursu typu „black box” żaden z ośmiu uczestników nie znał wcześniej tematu i dopiero tuż przed rozpoczęciem gotowania młodzi kucharze dowiedzieli się jakie produkty są do dyspozycji. Wybrali te, które chcieliby wykorzystać i przystąpili do dzieła. Każdy miał za zadanie przygotowanie dania, określenie kosztu zużytych produktów oraz zaproponowanie ceny potrawy w menu. Czteroosobowe jury oceniło również dobór składników, smak potrawy i estetykę podania.

„Wiemy, że mamy doskonały zespół. Jednak naszym zdaniem nic nie mobilizuje młodych ludzi tak bardzo jak zdrowa rywalizacja oraz chęć zaimponowania kolegom i przełożonym. To dla nich możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w samodzielnej pracy – od koncepcji dania, aż po etap jego zaprezentowania w menu” – mówi Miłosz Kowalski, Zastępca Szefa Kuchni w Radisson Blu Hotel Kraków. „Wszyscy cieszymy się z wyniku, bo wiemy, że wszyscy zawodnicy zdali ten egzamin na piątkę” – dodaje zadowolony.

Konkurs dodatkowo prezentował kreatywność zawodników, wyczucie w łączeniu różnych smaków i ich samodzielność w kuchni. Obydwa hotele zgodnie zapowiadają organizację kolejnych, podobnych zawodów.

W konkursie wzięli udział: Krzysztof Paos – I miejsce
Artur Garga – II miejsce
Marcin Nemś – III miejsce
oraz rónie wspaniali:
Dorota Cagiel
Grzegorz Dziobek
Krzysztof Żak
Kamil Koczwara
Edwin Ruciński


Ich kunszt kulinarny oceniali:
Arkadiusz Ślusarenko – Szef Kuchni hotelu Park Inn by Radisson
Stanisław Bobowski – Szef Kuchni hotelu Radisson Blu Kraków
Miłosz Kowalski – Zastępca Szefa Kuchni hotelu Radisson Blu Kraków
Nino D. Rosenlund – Dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu Kraków

INFORMACJA PRASOWA