Kongres Profesjonalistów Public Relations 2016

Kongres Profesjonalistów Public Relations 2016
Już za ponad trzy miesiące, w dniach 21-22 kwietnia 2016 roku, w Rzeszowie odbędzie się Kongres Profesjonalistów Public Relations, który skierowany jest zarówno do ekspertów, specjalistów jak i osób dopiero rozpoczynających swoją pracę w branży PR. Organizatorami wydarzenia, w którym corocznie uczestnicy przeszło 200 osób, są Newsline sp. z o. o. oraz Ideo sp. z o. o.

Tematem przewodnim zbliżającego się kongresu będą relacje z mediami i promocja wydarzeń. Warto zauważyć, iż aby organizowany projekt odniósł sukces potrzebne jest nie tylko profesjonalne podejście do jego rozplanowania, ale także zadbanie o odpowiednią komunikację. Takie działanie wymaga znalezienia kreatywnych rozwiązań, które pozwolą się wyróżnić i wzmocnić oczekiwane efekty. W takich przypadkach dobrze jest skorzystać z dobrych doświadczeń i przyjrzeć się tym, którzy przy podobnych działaniach odnieśli już sukces. Ważnym elementem promocji wydarzenia są także relacje z mediami, zarówno lokalnymi jak i ogólnopolskimi.

Błacha z pozoru rzecz, często PR-owcom stwarza wiele problemów, którzy w kontaktach z mediami popełniają mnóstwo błędów. Do tych niefortunności najczęściej zalicza się wysyłanie informacji prasowej do osób nie zajmujących się daną tematyką, zbyt częste publikacje lub po prostu nieciekawe teksty. Zdarza się także, że dziennikarze wysyłają artykuły o charakterze reklamowym lub zasypują skrzynkę mailową "zbyt ciężkimi" wiadomościami. O tym jak poprawnie i skutecznie komunikować się z mediami opowiedzą prelegenci podczas zbliżającego się Kongresu.

Branżowa impreza od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób zajmujących się PR-em, marketingiem czy HR-em. Od 2001 roku swoją wiedzę pogłębiło już ponad 3000 uczestników, powstało tysiące stron publikacji naukowych, kilkanaście projektów badawczych oraz wiele materiałów filmowych i edukacyjnych.

Kongres Profesjonalistów Public Relations to ogólnopolskie wydarzenie łączące środowisko i ludzi zajmujących się problematyką komunikacji PR. Spotkania odbywające się od 16 lat w Rzeszowie, bądź Wrocławiu składają się z wystąpień plenarnych, debat i praktycznych warsztatów. Pomysłodawcą wydarzenia jest dr Dariusz Tworzydło , prezes zarządu Exacto Sp. z. o . o.

INFORMACJA PRASOWA