Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach już za nami

Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach już za nami

W minionym tygodniu, dokładnie w dniach 26-27 listopada, miała miejsce piąta edycja Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach. Ten prestiżowy event odbył się w Centrum Kongresowym Hotelu Rzeszów, jego motywem przewodnim były strategie promocyjne miast i regionów, ich efektywne tworzenie i wdrażanie. Jak zwykle wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród osób związanych z branżą.

V Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach to nie lada okazja do nawiązania nowych kontaktów zawodowych, poszerzenia wiedzy branżowej, a także podjęcia ciekawych współprac. Uczestnicy, którymi były przede wszystkim osoby związane z branżą marketingową, mogli zdobyć cenne informacje na temat strategii promocyjnych, wykorzystania nowoczesnych technologii w marketingu, a także sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce podczas specjalnie przygotowanych warsztatów.

Podczas piątej edycji Innowacyjnego Marketingu w Samorządach wystąpiło wiele specjalistów branży marketingu, którzy mówili m. in. o ważności tworzenia strategii marketingowej przy wdrażaniu działań promocyjnych, powstawianiu marki miejsca, ekosystemach medialnych w mieście oraz sposobach promocji województwa podkarpackiego oraz miasta Rzeszowa. Poruszone zostały także kwestie wykorzystania nowoczesnych technologii w promowaniu miast i regionów. Omówiono takie tematy jak, aplikacje, mobilne strony internetowe, wykorzystywanie funduszy europejskich na działania internetowe, a także systemy identyfikacji wizualnej JST.

Drugi dzień kongresu był bardziej praktyczny. Rano miały miejsce prelekcje dotyczące wykorzystania systemów bezzałogowych do promocji terenów inwestycyjnych w gminie oraz wykorzystania w praktyce systemów JST. Następnie odbyły się warsztaty praktyczne, podczas których uczestnicy mogli zdobyć cenne informacje na temat prawa zamówień publicznych i jego wykorzystania w marketingu samorządów, sposobów wykorzystania kanałów video do komunikacji marketingowej oraz sposobów planowania komunikacji podporządkowanej budowaniu marki miejsca.

V Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach potrwał dwa dni. Bogaty program oraz wystąpienia profesjonalistów w dziedzinie marketingu sprawiły, że wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem wśród uczestników, którzy uznali event za bardzo interesujący i wnoszący wiele nowych, przydatnych rozwiązań do ich codziennej pracy.

INFORMACJA PRASOWA