Kina i teatry wrócą do gry o 8 dni wcześniej! A siłownie i baseny o... 1 dzień.

Kina i teatry wrócą do gry o 8 dni wcześniej! A siłownie i baseny o... 1 dzień.

Informacja o dzisiejszej konferencji premiera i ministra zdrowia mogła niektórych trochę zdziwić. Co mogą ogłosić rządzący, jeśli plan na maj został już ogłoszony, a rozporządzenie zostało oficjalnie opublikowane? Nieoficjalnie mówiło się jednak o tym, że może zwiększone zostaną limity osób mogących wziąć udział w przyjęciach okolicznościowych. Nic jednak takiego nie zostało dziś powiedziane. Co więc się dowiedzieliśmy?

Zmiany dotyczą obiektów kultury, czyli m.in. kin, teatrów, galerii sztuki, filharmonii. Miejsca te będą mogły otworzyć swoje progi już 21 maja, czyli o 8 dni wcześniej niż zakładał majowy plan luzowań ujęty w rozporządzeniu. 

Przyspieszenie luzowania restrykcji w kinach może być związane z premierami filmowymi, które pojawiają się zwykle właśnie w tych okolicach maja. Rządzący umożliwiają obywatelom obejrzenie wyczekiwanych filmów wcześniej.

O ile 8 dni to już całkiem sporo i robi różnicę osobom związanym z obiektami kultury, tak informacja o tym, że obiekty sportowe (siłownie, baseny, kluby fitness itp.) mogą otworzyć się wcześniej o cały JEDEN DZIEŃ już trochę śmieszy. Skąd taka zmiana? Nie bardzo wiemy. Wiemy jednak, że formę na lato możemy zacząć robić już w piątek, a nie dopiero w sobotę ;)

Premier i minister zdrowia apelowali również, żeby szczepić się, szczepić i szczepić, bo tylko tak unikniemy czwartej fali pandemii.