Kampanie i strategie w samorządach, czyli jak skutecznie promować miasto - VII Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach w Rzeszowie zaprasza do udziału

Kampanie i strategie w samorządach, czyli jak skutecznie promować miasto - VII Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach w Rzeszowie zaprasza do udziału

Samorządy posiadają dział promocji, którego zadaniem jest skuteczne dbanie o dobry wizerunek miasta w oczach mieszkańców, turystów i inwestorów. Troszczą się o to nie tylko duże, ale również małe gminy, które potrafią rozwijać się równie prężnie. Dzięki działalności promocyjnej miasto może zyskać fundusze niezbędne do kolejnych innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w regionie. W Hilton Garden Inn w Rzeszowie rozpocznie się Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach. To dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 30.11 i 1.12. bieżącego roku. 

Każdy region ma coś ciekawego do zaoferowania, jednak nie każdy posiada odpowiednią reklamę, tym samym nie może dotrzeć z ofertą do wszystkich tych, których zaciekawi dany obszar kraju. Ważne jest ciągłe poszerzanie kompetencji pracowników działu promocji ucząc ich nowych, innowacyjnych rozwiązań pomagających rozszerzyć ofertę promocyjną regionu. Podczas kongresu tematem przewodnim będą kampanie województw i lokalnych samorządów. Ważne jest dzielenie się wiedzą, dlatego podczas spotkania będziemy m.in. analizować wdrożone już ciekawe projekty z całego kraju, które mogą stać się wzorem i inspiracją dla uczestników spotkania. 

Tematyka Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach obejmuje zakres lokalnych kampanii promocyjnych, współpracy samorządów lokalnych z partnerami biznesowymi oraz promowanie regionu poprzez wydarzenia kulturalne oraz media społecznościowe. Popularnymi sposobami na promocję miasta są gadżety z logo, bilbordy oraz slogany, ale to nie jedyne sposoby na reklamę okolic. Ważna jest również organizacja spotkań i eventów, które zachęcą ludzi do odwiedzenia tego regionu.Dla przykładu w Rzeszowie odbywał się festiwal Europejski Stadion Kultury, który odwiedzili artyści z różnych krajów. Każde wielkie, dobrze zorganizowane wydarzenie pomaga w tworzeniu dobrego wizerunku miasta i regionu, a o taki wizerunek chodzi nam przede wszystkim podczas promowania miasta. Ważne jest też to, aby odpowiednio rozreklamować tego typu wydarzenie – na kongresie podpowiemy jak robić to skutecznie.  

Do Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie zapraszamy wszystkich przedstawicieli samorządów oraz firm chcących rozwijać swoje umiejętności promocyjne oraz poznawać nowe, innowacyjne rozwiązania. Dzień pierwszy przeznaczony będzie na prelekcje poszerzające wiedzę teoretyczną, zaś drugiego dnia odbędą się warsztaty rozwijające umiejętności praktyczne. Podczas kongresu istniej także możliwość zaznajomienia się z trendami obowiązującymi obecnie w komunikacji. Do udziału w wydarzeniu zachęca dr hab. Dariusz Tworzydło, prezes zarządu Exacto sp. z o.o.

To firma Exacto organizuje Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach odbywający się 30.11.-01.12.2017r. Partnerzy strategiczni wydarzenia to Urząd Marszałkowski Województwa PodkarpackiegoUrząd Miasta Rzeszowa oraz Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. Kongres organizowany jest po raz siódmy. W zeszłym roku uczestniczyło w nim blisko 180 osób. Wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w prelekcjach zapraszamy do wypełnienia karty zgłoszeniowej i wysłania jej pocztą, faksem lub e-mailem.

INROFMACJA PRASOWA