Już niebawem otwarcie DoubleTree by Hilton Wrocław

Już niebawem otwarcie DoubleTree by Hilton Wrocław
10 sierpnia tego roku oficjalnie nastąpi otwarcie hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu. Rozpoczęły się już przygotowania do uroczystości inauguracyjnej.

Do końca bieżącego roku odwiedzający hotel DoubleTree by Hilton obdarowani zostaną 23 tys. popularnymi ciasteczkami, a do pomieszczeń hotelowych dostarczone zostanie ok. 29 tys. butelek wody mineralnej. Zamówienie hotelu obejmuje także 8 tys. kart magnetycznych służących do otwierania drzwi hotelowych, ok. 10 tys. długopisów do sal konferencyjnych oraz 7 tys. podkładek pod szklanki z napojami.

- Jesteśmy w momencie tuż przed otwarciem. Skompletowaliśmy już całe wyposażenie i niezbędne sprzęty. Obecnie dopracowujemy szczegóły. Dbamy o każdy detal, który wpływa na przyjazną atmosferę oraz dobry nastrój Gości - mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw.

We wrocławskim obiekcie znajduje się 189 pokoi hotelowych, z których 54 posiadają podwyższony standard, w tym: 14 Deluxe, 28 Executive i 12 apartamentów. Łączna liczba miejsc noclegowych wynosić będzie 400. Na Gości czekać będzie 264 komfortowe i projektowane na miarę materace, które są znakiem szczególnym sieci DoubleTree by Hilton. Poza tym, przygotowano już 210 żelazek, 500 wygodnych szlafroków, 400 kołder czy 1000 poduszek.

Dla gości biznesowych oddano 7 sal konferencyjnych, które razem z salą bankietową pomieszczą nawet do 500 osób. Ściany znajdujące się w tych pomieszczeniach są ruchome, co pozwoli zmieniać powierzchnię i dostosowywać do własnych potrzeb. Sala balowa, która znajduje się w obiekcie robi duże wrażenie swoimi rozmiarami - jej powierzchnia wynosi 317 mkw. a wysokość - 5,5 m.

-Zajmuje po części dwie podziemne kondygnacje i umożliwia organizację eventów różnego rodzaju. Mogą się tu odbywać nie tylko bale i podobne imprezy, lecz również pokazy mody lub na przykład premiera nowego modelu auta. Możemy je nawet podwiesić pod sufitem na specjalnych, bardzo wytrzymałych hakach - opowiada Matthias Herd.

Dla pracowników hotelu przygotowano specjalną, unikatową linię strojów. Zaprojektowana jest wspólnie dla całej linii, a projekty dla konkretnych stanowisk różnią się wyglądem. Ma to zaznaczyć charakter stanowiska i miejsce. - W hotelu będzie pracować blisko 100 osób. Łącznie przygotowanych zostało ok. 250 kompletów odzieży, w tym na przykład 12 sukienek dla hostess, 40 strojów dla kucharzy i tyle samo dla obsługi recepcji. Kolekcja akcentuje klimat wrocławskiego hotelu, a jednocześnie odzwierciedla najważniejszą wartość sieci DoubleTree by Hilton, czyli gościnność i otwartość - mówi Matthias Herd.

Na parterze budynku zostanie zlokalizowana OVO Bar&Restaurant. Lokal niezwykły, takiego we Wrocławiu jeszcze nie było. To, co będzie stanowiło jego atuty to najwyższej jakości obsługa, otwarta atmosfera, jak również bogaty wybór koktajli.

INFORMACJA PRASOWA