Jutro w stolicy Podkarpacia rusza Kongres Profesjonalistów IT

Jutro w stolicy Podkarpacia rusza Kongres Profesjonalistów IT
Wielkimi krokami zbliża się czwarta edycja Kongresu Profesjonalistów IT. Konferencja rusza już jutro o godzinie 9.00 w Hotelu Rzeszów. Spotkanie jest skierowane do osób zarządzających, w tym prezesów i dyrektorów firm. Dzięki niemu kadra kierownicza może poznać nowości technologiczne oraz sposoby ich implementacji w przedsiębiorstwach – wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się przedstawiciele tak znanych marek, jak Sony czy Comarch.

Sposób zarządzania, kapitał pieniężny, marketing czy wreszcie jakość i cena produktów – wszystkie te elementy mają duży wpływ na sukces firmy. Ogromne znaczenie ma jeszcze wdrożenie technologii z szeroko rozumianego IT. W trakcie Kongresu Profesjonalistów IT eksperci z tej branży przybliżą, jak wykorzystać nowoczesne technologie do stworzenia przewagi konkurencyjnej. To wyśmienita okazja na analizę aktualnych trendów, wartościowe rozmowy w kuluarach oraz wysłuchanie ciekawych prelekcji.

Tegorocznym tematem przewodnim będą Technologie IT w biznesie. - Korzystanie z nowoczesnych technologii przy prowadzeniu przedsiębiorstwa daje możliwość podniesienia jego wydajności. Potrzeba współpracy, wymiany idei i doświadczeń w tym zakresie jest niezwykle istotna, a Rzeszów, jako stolica innowacji, jest naturalnym miejscem do tego typu spotkań – mówi dr hab. Dariusz Tworzydło, prezes Exacto Sp. z o.o., który w trakcie Kongresu opisze system Wirtualnego Biura Prasowego Newslink – inteligentnego narzędzia służącego do zarządzania kontaktem z mediami.

Program wychodzi w przyszłość

Zagadnienia podejmowane w trakcie wydarzenia mają przygotować uczestników na zmiany technologiczne, które nas czekają oraz zaznajomić ich z nowoczesnymi rozwiązaniami, które już teraz funkcjonują, z dnia na dzień zyskując popularność. Próbą zajrzenia w przyszłość zajmie się Rafał Wyderka z Altkom Akademii S.A., który przedstawi uczestnikom przewidywania dotyczące rozpoznawania kompetencji inżynierów IT. Następne interesujące rozwiązanie z zakresu nowych technologii, które może się przydać każdemu przedsiębiorcy, to tzw. Disaster Recovery. Są to procesy związane z wznowieniem lub utrzymywaniem krytycznej infrastruktury teleinformatycznej. Każdy z nas wie, jak istotne są zgromadzone na twardych dyskach dane. Ich utrata to jeden z najgorszych możliwych scenariuszy, ale właśnie dzięki Disaster Recovery można zapobiec katastrofie. Ten temat opisze Marcin Baczyński z 3S Data Center S.A.

Problem wynikający z korzystania z danych to nie tylko możliwość ich utraty, ale również uporządkowanie informacji. Tradycyjny Excel już nie wystarcza, dlatego przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z profesjonalnych systemów ERP, które gromadzą wszystkie zasoby w jednym miejscu. O zaletach takiego rozwiązania będzie mówił Jakub Uciński z Comarch S.A. Kolejne wystąpienie przygotował Piotr Gajewski z Sony Europe Limited sp. z o.o., który przybliży uczestnikom Kongresu najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania stosowane w projektorach oraz monitorach – w sam raz do wykorzystania w przedsiębiorstwach.

Pozostali prelegenci to m.in. Tomasz Oleniacz z Vegacom sp. z o.o., Dariusz Pitera z Ideo sp. z o.o., Krzysztof Zawada i Klaudia Żukowska z itWORKS S.A., Mateusz Zemczak z PayU S.A., Sławomir Rajch z Raben Polska sp. z o.o., Michał Machowski z PROFERIS Sp. z o.o., Łukasz Kurbiel z Brother sp. z o.o., Grzegorz Jurczak z Soneta sp. z o.o. oraz Grzegorz Flaga z ZETO-RZESZÓW sp. z o.o.

W poprzednich edycjach Kongresu Profesjonalistów IT brało udział blisko 200 uczestników. Organizatorami są Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej oraz Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. Partnerem Głównym jest Altkom Akademia S.A., zaś Partnerami wspomagającymi itWORKS S.A., 3S S.A. oraz QNAP.

INFORMACJA PRASOWA