Jeszcze tylko miesiąc do otwarcia Novotel Łódź Centrum.

Jeszcze tylko miesiąc do otwarcia Novotel Łódź Centrum.
Już w maju zostanie otwarty najnowocześniejszy obiekt marki Novotel w Polsce. Obecnie trwają prace wykończeniowe oraz ostatnie przygotowania do otwarcia należącego do sieci Accor Novotel Łódź Centrum. Rezerwacja miejsc noclegowych otwarta jest od 1 czerwca, natomiast nie jest wykluczone, że hotel zacznie przyjmować gości już w maju.

Novotel Łódź Centrum został zaprojektowany przez poznańskie biuro architektoniczne Litborski+Marciniak, a sama budowa realizowana jest przez firmę Echo Investment, która wcześniej wybudowała w Łodzi takie obiekty jak hotel Ibis, kino Silver Screen i sąsiednie Centrum Biznesu. Budowa łódzkiego Novotelu ruszyła w lipcu 2011 roku, a koszt inwestycji szacowany był na 40 mln złotych. W momencie otwarcia stanie się on dwunastym obiektem tej marki w Polsce.

Na zaplecze noclegowe hotelu składać się będzie aż 161 pokoi o standardzie czterogwiazdkowym, rozlokowanych na jedenastu piętrach, które będą mogły przyjąć aż 350 gości. Wystrój hotelu został zaprojektowany przez francuskie studio aranżacji wnętrz Igloo Architectures, a jego łączna powierzchnia hotelu to 7200 m2. Na dziewiątym piętrze miłośnicy nowinek technologicznych będą mogli wypróbować nowoczesne pokoje o standardzie Executive. Oprócz dodatkowego wyposażenia w postaci stacji dokujących do iPhona i iPada, każdy pokój będzie miał do zaoferowania indywidualnie sterowaną klimatyzację, dostęp do Internetu WiFi oraz mini-bar i sejf, a także szklane panele pomiędzy pokojem a łazienką w technologii Privalite, które za pomocą jednego przycisku będą mogły być zmatowione, tak aby oddzielić od siebie te 2 przestrzenie.

Nie zapmniano także o gościach biznesowych. Łódzki Novotel odda do dyspozycji 8 nowoczesnych, modularnych sal konferencyjnych. Przygotowane w najnowszym standardzie Novotel Premium Meeting Rooms sale mają za zadanie nie tylko służyć swoją wszechstronną funkcjonalnością, ale także cieszyć oko oryginalnym wzornictwem. Sterowanie nagłośnieniem, oświetleniem, czy wizualizacjami, ma odbywać się poprzez multimedialne panele dotykowe znajdujące się w każdej sali. Dodatkowo, oprócz sal, w hotelu będzie znajdowało się także pomieszczenie Business Corner.


INFORMACJA PRASOWA