Japonia Krajem Partnerskim targów Tour Salon

Japonia Krajem Partnerskim targów Tour Salon
Walory tego pięknego kraju, który jest odwiedzany nie tylko ze względu turystycznych, ale również kulturowych podziwiać będzie można na 80-metrowym stoisku podczas najbliższej edycji targów Tour Salon 2013, które odbędą się od 17 do 19 października br.

Drugi Sekretarz Ambasady Japońskiej Sou Watanabe oraz prezes MTP Andrzej Byrt podpisali list intencyjny dotyczący statusu „Kraju Partnerskiego” Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2013.

Na co dzień, Japonia jest w naszym otoczeniu wszechobecna. Wystarczy spojrzeć na sprzęt, który mają ze sobą fotoreporterzy przybyli na konferencję prasową – powiedział Andrzej Byrt, prezes MTP.

- Rok 2014 ma być rokiem współpracy pomiędzy Japonią a Polską i nasza obecność na tegorocznym Tour Salonie jako Kraj Partnerski będzie również doskonałą okazją, żeby to zapowiedzieć – powiedział Sou Watanabe, drugi sekretarz Ambasady Japońskiej.

- Dwa lata temu, kiedy Japonia po raz pierwszy wystawiała się na targach, miała jedno z najbardziej obleganych stoisk – zaznaczyła Anna Myślak, dyrektor targów Tour Salon. Przygotowano wtedy liczne atrakcje dla zwiedzających i tak będzie również w tym roku. Będzie można skosztować produktów potraw japońskich czy obejrzeć ceremonię parzenia herbaty.

W październiku nie będzie poznaniaka, który nie usłyszy o Japonii. Ponieważ w dniu zakończenia targów Tour Salon – 19 października – rozpocznie się Japan Week – Tydzień Japoński.

Z kolei dla profesjonalistów z branży turystycznej będzie to okazja do bezpośrednich kontaktów z japońskim touroperatorem, a szczegóły zostaną podane w lipcu.

- Od lipca br. JAL – japońskie linie lotnicze – uruchomią połączenie Tokio-Helsinki, dzięki którym więcej mieszkańców kraju kwitnącej wiśni odwiedzi kraje nadbałtyckie, w tym Polskę – zapowiedział Watanabe.


INFORMACJA PRASOWA