Jak zarobić na biznesie hotelarskim?

Jak zarobić na biznesie hotelarskim?
Czy warto inwestować w biznes noclegowy? W jakiego typu obiekty inwestować swoje pieniądze? Czy lepiej działać pod własną marką, czy pod szyldem znanej sieci hotelowej? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas bezpłatnej konferencji „Jak zarobić na biznesie hotelarskim?”, która odbędzie się 5 października - pierwszego dnia IV Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2011. Podczas trzydniowych targów będzie można również wziąć udział w innych konferencjach poświęconych zagadnieniom istotnym dla branży oraz zapoznać się z aktualną ofertą produktów i usług dla rynku hotelarskiego. Targi WorldHotel 2011 zostaną zorganizowane w dniach 5-7 października w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji na stronie www.worldhotel.pl/rejestracja.

- Polski rynek hotelowy ma olbrzymi potencjał rozwojowy, szczególnie w świetle EURO 2012. Wciąż niewystarczająca liczba obiektów noclegowych sprawia, że Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla tego typu inwestycji. W trakcie organizowanych na Targach WorldHotel konferencji, eksperci podpowiedzą, w jaki sposób lokować swoje pieniądze, by w pełni wykorzystać możliwości obecnej sytuacji i zarobić na tym biznesie. W programie targów nie zabraknie spotkań, które będą źródłem pomysłów na zmaksymalizowanie zysków i rozwój prowadzonej działalności. Wiedzę teoretyczną zdobytą podczas szkoleń będzie można skonfrontować na stoiskach wystawców, którzy zaprezentują wiele różnorodnych produktów i usług dla hotelarstwa - mówi Renata Smolnytska, Project Manager Targów WorldHotel.

Pieniądze a obiekt hotelowy
Eksperci z Instytutu Hotelarstwa i magazynu „Hotelarstwo” w trakcie konferencji „Jak zarobić na biznesie hotelarskim?” doradzą, czy warto wciąż inwestować w biznes noclegowy, a jeśli tak, to gdzie i w jakie obiekty. Spotkanie będzie okazją, by uzyskać wskazówki, w jaki sposób kupować obiekty noclegowe, jak je wyceniać, by nie przepłacać i czy korzystać z rynku wtórnego. Uczestnicy dowiedzą się też, czy lepiej działać pod własną marką, czy raczej szukać wsparcia w sieciach hotelowych. Konferencję zamknie specjalny wykład „Strategia cenowa w obiekcie noclegowym, szczególnie podczas wzmożonego ruchu turystów w okolicy hotelu (imprezy masowe). Jeden sezon czy dwa sezony?”, który przeznaczony jest dla prenumeratorów magazynu „Hotelarstwo” oraz wybranych w konkursie uczestników targów.

Vademecum hotelarza
W trzydniowym programie WorldHotel znajdzie się również wiele innych interesujących wydarzeń. Uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w seminarium poświęconym ekologii i nowoczesnemu zarządzaniu w hotelarstwie organizowanym przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego, a także w spotkaniu „Kolor jako element strategii obiektu noclegowego”. Na zainteresowanych wykorzystywaniem w biznesie hotelarskim praktyki porównawczej będzie czekać konferencja „Benchmarking jako narzędzie revenue management w hotelarstwie” przygotowana przez Instytut Rynku Hotelarskiego. Podczas targów odbędzie się również szkolenie „Nowe trendy w produktach hotelowych oraz podstawy analityki operacyjnej; dla przyszłych inwestorów – finansowanie inwestycji hotelowych”, którego organizatorem jest czasopismo „Hotelarz” i Horwath HTL, a także seminarium firmy AV.Net Sieci Audiowizualne „Jak wyprzedzić konkurencję? Rozwiązania audiowizualne wyróżnikiem Twojego hotelu”. Ponadto, zaprezentowana zostanie najnowsza odsłona portalu zwiadowca.pl dedykowanego przedstawicielom branży HoReCa.

Pełen przegląd ofert na stoiskach
Zdobytą wiedzę na temat rynku będzie można zweryfikować na stoiskach, gdzie przedstawiona zostanie wszechstronna oferta w zakresie wyposażenia i wystroju wnętrz, tekstyliów i galanterii hotelowej czy housekeepingu. Wystawcy zaprezentują również rozwiązania informatyczne czy infrastrukturę rekreacyjną, SPA & Wellness. Po raz pierwszy w tym samym czasie co Targi WorldHotel odbędzie się w sąsiadującej hali druga, niezależna impreza - III Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów Event 2011. Będzie to okazja, by poznać ofertę rynkową dla branży eventowej, znaleźć pomysły na organizację ciekawych imprez czy konferencji w prowadzonych obiektach noclegowych, a także nawiązać cenne kontakty biznesowe.

Wstęp na targi
Aby wziąć udział w targach i wydarzeniach towarzyszących, należy dokonać rejestracji na miejscu lub za pośrednictwem strony www.worldhotel.pl/rejestracja (do 3 października do godz. 12.00). Rejestracja on-line umożliwia bezpłatny wstęp na Targi WorldHotel i Targi Event. Osoby, które zarejestrują się na miejscu, będą musiały nabyć bilet w cenie 30 zł za każdy dzień targów, upoważniający do zwiedzania obu imprez.

Więcej informacji na temat targów i organizowanych spotkań dostępne są na stronie www.worldhotel.pl

INFORMACJA PRASOWA