Innowacyjne rozwiązania na Targach Infrastruktura 2011

Innowacyjne rozwiązania na Targach Infrastruktura 2011
Najnowsze rozwiązania techniczne dla budownictwa miejskiego i drogowego zostaną zaprezentowane na II Forum „Moja Innowacja” organizowanym 16 listopada br. podczas IX Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej Infrastruktura 2011. Tematami przewodnimi spotkania będą innowacyjne materiały oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Omówione zostaną także propozycje z zakresu ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia ludzi w otoczeniu infrastruktury, zwłaszcza pod względem zmniejszenia poziomu hałasu i ograniczenia emisji gazów. Targi Infrastruktura 2011 odbędą się 15-17 listopada w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

- Wielu uczestników Targów Infrastruktura interesuje się innowacyjnymi rozwiązaniami, jakie pojawiają się na rynku budownictwa miejskiego i drogowego. Zwiedzający mają szansę zapoznać się z nimi nie tylko na stoiskach wystawców, ale także podczas Forum „Moja Innowacja”, w trakcie którego odbywają się prezentacje i dyskusje dotyczące rozwiązań w tym zakresie. W ubiegłym roku forum miało swoją inaugurację na targach i od razu spotkało się z dużym zainteresowaniem branży. Tego rodzaju wydarzenie jest potrzebne i zachęcam firmy mające osiągnięcia w zakresie innowacji, by już teraz zgłaszały się do udziału forum - mówi Urszula Potęga, prezes MT Targi, organizatora targów Infrastruktura.

Innowacyjne propozycje

Na forum mogą zaprezentować swoje innowacje producenci materiałów, wyrobów, urządzeń, wykonawcy robót, projektanci czy konsultanci, którzy działają w obszarze infrastruktury miejskiej i drogowej, a także kolejnictwa. Do tegorocznej edycji Forum „Moja Innowacja” przyjmowane są zgłoszenia do 30 września - zarówno od wystawcy targów, jak również innych firm, które zechcą pochwalić się osiągnięciami w omawianych obszarach. W ubiegłym roku podczas forum dziesięć firm zaprezentowało swoje innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, projektowe, technologiczne, sprzętowe i materiałowe, które w większości stanowiły nowość na polskim rynku. Warto choćby wspomnieć o największym na świecie walcu drogowym Bomagu czy omawianych podczas forum przyrodniczych uwarunkowaniach związanych z ochroną środowiska przy budowie autostrady A2 na odcinku Świecko – Nowy Tomyśl.

- Forum „Moja Innowacja” jest doskonałą okazją, aby firmy w szerszym gronie zaprezentowały przedstawicielom z branży swoje osiągnięcia i pochwaliły się postępem technologicznym. Zachęcam szczególnie wystawców tegorocznej edycji Targów Infrastruktura, aby wzięli udział w forum i pokazali swoje nowe propozycje w zakresie budownictwa miejskiego i drogowego. Zależy nam również, by podczas forum nie zabrakło innowacyjnych rozwiązań dedykowanych kolejnictwu. Gorąco namawiam więc osoby działające w tym obszarze, by pochwaliły się swoimi osiągnięciami i zgłosiły swój udział w forum. Już teraz zapraszam też wszystkich zajmujących się tematami infrastrukturalnymi do uczestnictwa w tym wydarzeniu, bo pozwala ono poszerzyć wiedzę i zdobyć cenne informacje o tym, co nowego pojawia się aktualnie na rynku - podkreśla prof. Dariusz Sybilski, moderator Forum „Moja Innowacja”.

Kompleksowa oferta targów

Targi Infrastruktura 2011 są wydarzeniem branżowym, na którym wszechstronne oferty zaprezentują firmy wykonawcze i usługowe, producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń budowlanych, kruszyw czy surowców wykorzystywanych do budowy dróg i autostrad. Pojawią się także dostawcy rozwiązań, technologii i osprzętu z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania ruchem drogowym w tym oznakowania pionowego i poziomego. Wśród wystawców obecni będą projektanci, firmy zajmujące się architekturą zieleni, jak również wyposażeniem obiektów użyteczności publicznej. Organizatorzy zapraszają również firmy działające w obszarze budowy i modernizacji obiektów sportowych, dworców kolejowych, portów lotniczych i morskich. Trzy dni targów pozwalają poznać aktualną ofertę w zakresie rozwiązań stosowanych w branży, a także nawiązać kontakty biznesowe i znaleźć odpowiednich partnerów do współpracy. Wśród zwiedzających znajdują się m.in. przedstawiciele władz, instytucji rządowych i samorządowych, jak również firmy i inwestorzy prywatni angażujący się w inwestycje infrastrukturalne.

Uczestnictwo w targach jest bezpłatne, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji o Targach Infrastruktura 2011 i Forum „Moja Innowacja” na stronie www.infrastruktura.info.

INFORMACJA PRASOWA