Indyjska kuchnia w Radisson Blu Kraków

Indyjska kuchnia w Radisson Blu Kraków
Kolor, zapach, a przede wszystkim smak – w Indiach wszystko jest trzy razy bardziej intensywne. By przekonać się jak smakują tamtejsze potrawy wystarczy w kwietniu wybrać się do restauracji Milk&Co w Radisson Blu Hotel, Kraków.

Kuchnia indyjska to przede wszystkim przyprawy, które szokują różnorodnością zapachów i smaków. Kiedy kraj ten był perłą korony brytyjskiej, zaczęto je eksportować na cały świat – co ma miejsce do dziś. Jednak okazuje się, że w Polsce wcale nie jest łatwo znaleźć restauracje serwujące smaczne indyjskie dania. Indyjskie przyprawy są u nas nadal czymś dosyć egzotycznym. Tym bardziej warto zajrzeć do restauracji Milk&Co w hotelu Radisson Blu w Krakowie, która w kwietniu wprowadza je do swojego menu. W tym miesiącu gotuje tutaj Surjit Singh – Szef Kuchni z Indii.

„W kuchni indyjskiej przeważają dania wegetariańskie. Wyjątek stanowi baranina, jagnięcina i drób, które tradycyjnie spożywane są na północy Indii” – mówi Piotr Pabisiak, Szef Kuchni hotelu. „W ramach naszego bufetu Surf&Turf, który serwujemy we czwartki, piątki i soboty podajemy w tym miesiącu między innymi: ostrą zupę pomidorową z liśćmi curry, kurczaka w indyjskim sosie maślano-pomidorowym z rodzynkami, gotowaną baraninę w ostrym sosie vindaloo ze świeżymi pomidorami, krewetki gotowane w sosie masala. Wszystko doskonale doprawione i fantazyjnie podane” – zachwala.

Oto co jeszcze w tym miesiącu znalazło się w karcie dań restauracji Milk&Co:

Samosa - indyjskie kruche pierogi nadziewane ziemniakami i groszkiem
Onion Bhaji - krążki cebuli w craście z soczewicy z sosem miętowym i tamarindowym
Dall Soup - tradycyjną indyjską zupę z soczewicy
Tika Masala - pieczone kawałki kurczaka w sosie maślanym z papryką i cebulą
Lamb Curry - bogato przyprawione kawałki jagnięciny w sosie curry
Gulab Jamun - kulki indyjskiego sera w syropie z kokosem


INFORMACJA PRASOWA