I OGÓLNOPOLSKI KONGRES INSTYTUCJI KULTURY „Quo vadis kulturo?”

I OGÓLNOPOLSKI KONGRES INSTYTUCJI KULTURY  „Quo vadis kulturo?”
I Ogólnopolski Kongres Instytucji Kultury to największe i najważniejsze wydarzenie dla instytucji kultury. Kongres ma przede wszystkim przedstawić zagadnienia na temat:
  • Aspektów prawnych rozpowszechniania zbiorów – tym razem o tym co wolno rozpowszechniać?
  • Zamówień publicznych po rewolucyjnych zmianach
  • Sponsoringu i PR w instytucjach kultury – czyli praktyczne podpowiedzi jak znaleźć sponsora


Dlaczego warto tu być? Kongres Instytucji Kultury to najnowsza inicjatywa Fundacji Wirtualna Kultura. Doświadczenia z dotychczasowych Konferencji oraz szkoleń zaowocowały pomysłem na stworzenie Kongresu, podczas którego ludzie kultury będą mogli, w jednym miejscu, w ciągu dwóch dni, uczestniczyć w arcyciekawych wykładach i panelach, przeznaczonych tylko dla „kultury”. Kongres to „kulturalna pigułka” dla wszystkich, którzy poszukują wiedzy na tematy żywotne dla kultury.

  • Interesujące wykłady
  • Prelegenci – tylko praktycy
  • Intrygujące Case studies
  • Rozmowy w kuluarach i wymiana doświadczeń.


Kongres odbywa się w urzekającym Mieście Królów Polskich, miejscu gdzie zaczarowana dorożka, Piwnicą pod Baranimi, Wawel oraz setki mniejszych i większych teatrów, muzeów, domów kultury tworzą wspaniałą atmosferę kulturalnej stolicy Polski. Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu jest uroczysta kolacja w jednaj z najlepszych Restauracji w Krakowie.

W dniu rozpoczynającym Kongres od rana – przy świeżo parzonej kawie i cudownie pachnących, wiedeńskich, kruchych ciasteczkach - podejmiemy próbę ukazania praktycznego zastosowania prawa, podatków, oraz strategii w instytucji kultury. Pokażemy nie tylko „kruczki prawne” i „luki prawne” w ustawach, podpowiemy czego należy unikać, wskażemy jakie działania są nielegalne i powiemy jak to wszystko rozliczyć w Urzędzie Skarbowym. Podczas Kongresu pokażemy również jak można finansować instytucję kultury, gdzie i jak szukać grantów oraz jak szukać dotacji unijnych na kulturę.

Cena za udział w Kongresie:
Do dnia 30 października – 420 zł brutto
Po 30 października – 480 zł brutto
Udział w uroczystej kolacji kongresowej – 75 zł brutto


Uroczysta kolacja kongresowa odbędzie się w Restauracji Wierzynek w Krakowie.