Hotele Ibis i Ibis Budget mówią ostateczne „nie” papierosom

Hotele Ibis i Ibis Budget mówią ostateczne „nie” papierosom

Od września 2014 we wszystkich obiektach hotelowych sieci Ibis i Ibis Budget została wprowadzona zasada „100% Smoke Free”. Oznacza to, że zarówno w pokojach hotelowych, jak i w strefach ogólnie dostępnych dla wszystkich gości wprowadzono całkowity zakaz palenia tytoniu. Nowa norma jest elementem szerszego programu proekologicznego pt. Planeta 21, który hotele Grupy Orbis i Accor sukcesywnie wdrażają w swoich obiektach.

Wraz z wprowadzeniem w Polsce zakazu palenia tytoniu w miejscach publicznych, co miało miejsce w 2012 roku, hotele sieci Ibis i Ibis Budget wyznaczyły w swoich obiektach strefy ogólnodostępne, w których panował całkowity zakaz palenia papierosów. Taki miejscami, wolnymi od dymu tytoniowego były m.in. hotelowe lobby, restauracje, bary oraz sale konferencyjne.

W związku z rosnącą świadomością szkodliwości palenia, coraz więcej osób zaczęło pytać w hotelach o pokoje dla osób niepalących. O dziwo, również osoby palące były zainteresowane tego typu pokojami. Dlatego też sieć Ibis i Ibis Budget, chcąc sprostać oczekiwaniom gości, wprowadziła ogólny zakaz palenia we wszystkich hotelowych pomieszczeniach, łącznie z pokojami.

- Wdrożenie zasady „100% Smoke Free” spowodowane jest wzrostem świadomości na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz zagrożeń wynikających z biernego palenia. Goście przebywający w pokojach, w których obowiązuje całkowity zakaz palenia podkreślają zdecydowanie wyższy poziom komfortu i wypoczynku, gdyż nie są zmuszeni do wdychania szkodliwych substancji, zagrażających ich zdrowiu – tłumaczy Joanna Świerkosz, Deputy Director of the Sales, Distribution and Marketing Department for Poland and Baltic Area w Orbis SA.

Wprowadzenie całkowitego zakazu palenia tytoniu w hotelach może przynieść tylko i wyłącznie same korzyści. Z jednej strony jest to wyraz troski o komfort i zdrowie gości, z drugiej jednak także duża oszczędność pieniędzy. Zmniejszą się bowiem wydatki obiektów hotelowych na czyszczenie pokoi oraz mebli.

Hotele sieci Ibis i Ibis Budget, w których do tej pory znajdowały się pokoje dla palących, przeszły latem gruntowną renowację tych pomieszczeń, dzięki czemu wszystkie hotelowe wnętrza są odświeżone i przygotowane do przyjmowania gości.

INFORMACJA PRASOWA