Hotel w Spodku po liftingu

Hotel w Spodku po liftingu
Po 4 latach przerwy hotel Olimpijski w Katowicach powraca do życia. Z odświeżonym wnętrzem, 3 gwiazdkami oraz ... nową nazwą. Od teraz będzie to Olympia Spodek.

Ostatnio hotel odwiedzali jedynie robotnicy, którzy pracowali nad jego renowacją. Olimpijski przestał działać 4 lata temu, gdy MOSiR rozwiązał umowę z dotychczasowym dzierżawcą.
- Hotel był poniżej wszelkich standardów. Z powodu wyeksploatowanych instalacji regularnie zalewał znajdującą się niżej salę konferencyjną. A operator nie chciał przeprowadzać żadnych remontów - mówi Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR-u.

Teraz instalacja jest już wymieniona, a pokoje odświeżone. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac MOSiR wyłonił w konkursie nowego operatora. Jak mówi Stanisław Wąsala: branża hotelowa jest trudna. My nie jesteśmy przygotowani, żeby się tym zajmować.

Olympia Spodek należy do sieci Stylehotels i jest czwartym jej elementem. Oprócz niego Stylehotels prowadzi 3-gwiazdkowy Bella-Notte w Chorzowie oraz Vacanzę w Siemianowicach Śląskich, a także 4-gwiazdkowy Arsenal Palace (również w Chorzowie).

Operatorowi udało się doprowadzić do tego, że znajdujący się do tej pory poza jakąkolwiek klasyfikacją obiekt zyskał trzy gwiazdki. Już na początku stycznia będzie można sprawdzić, czy przyznano mu je słusznie. Do wyboru będzie 30 pokoi, w tym apartamenty z aneksem kuchennym. Goście będą mieli do dyspozycji także salę konferencyjną i część sportową z mini golfem, basenem i jacuzzi.

Ponadto w połowie stycznia przy hotelu zaczną działać restauracja Colors of Taste i klub muzyczny Colors of Music, które będą otwarte nie tylko dla gości hotelowych.

Źródło: katowice.gazeta.pl