Hotel przyjazny dla osób z alergiami - Manor House SPA**** Pałac Odrowążów***** z certyfikatem ECARF

Hotel przyjazny dla osób z alergiami - Manor House SPA**** Pałac Odrowążów***** z certyfikatem ECARF

Hotele robią wiele dla swoich gości, by ci czuli się jak najlepiej podczas swojego pobytu. Mogą oni liczyć na coraz to lepsze udogodnienia i oferty. Hotele dwoją się i troją, by wymyślić, jak dopasować obiekt do potrzeb różnych grup ludzi. 

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi, udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach, udogodnienia dla osób na specjalnych dietach czy też udogodnienia dla alergików. I o tej ostatniej grupie osób chcielibyśmy dzisiaj wspomnieć. A to wszystko za sprawą certyfikatu ECARF, który po raz 4 otrzymał już jeden z naszych Klientów - Manor House SPA**** Pałac Odrowążów*****


Międzynarodowy certyfikat ECARF potwierdza tytuł „Hotelu przyjaznego dla osób z alergiami”. Manor House SPA**** Pałac Odrowążów***** pozytywnie przeszedł audyt Europejskiego Centrum Badań Alergii i utrzymał znak jakości ECARF na kolejne dwa lata. Obiekt w Chlewiskach (woj. mazowieckie) jest obecnie jednym z dwóch hoteli w Polsce, które spełniają kryteria i niezbędne procedury tej renomowanej certyfikacji.

"Coraz więcej osób mierzy się z alergiami, dlatego tak ważne jest tworzenie miejsc spełniających ich specyficzne potrzeby. Byliśmy jednym z pierwszych hoteli w Polsce, który począwszy od 23 kwietnia 2015 r. wprowadził specjalne udogodnienia z myślą o komforcie tej grupy" -  – wyjaśnia Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu Manor House SPA.

Jakie udogodnienia znajdą tutaj alergicy?

  • pokoje: ściany pokryte ekologiczną masą, podłogi wykonane z egzotycznego drewna, pokoje wyposażone w oczyszczające jonizatory powietrza, jonizujące lampy solne, poduszki z łuską gryczaną, bawełniana pościel, antyalergiczne pokrowce na materace, kołdry i poduszki, wegańskie, bezzapachowe i hipoalergiczne kosmetyki pielęgnacyjne; zrezygnowano z wywołujących alergię zielonych roślin i wykładzin dywanowych.
  • restauracja: oznaczenie alergenów w karcie, dostępne zamienniki produktów dla alergików (np. makarony pszenne bez jaj, pieczywo bezglutenowe, pasteryzowane mleko z niską zawartością laktozy i mleko sojowe z długim terminem do spożycia, buliony bez selera, zarówno świeże, w kostce, jak i w proszku, mussli i chleb bez orzechów, orzeszków ziemnych oraz migdałów dostępne na śniadanie; po wcześniejszym zamówieniu możliwość przygotowania posiłków do indywidualnych potrzeb gościa z alergią; w kuchni są stosowane specjalne procedury zapewniające komfort alergikom. 
  • w całym kompleksie: czysta, bezchlorowa, bezzapachowa, plazmatyczna woda ożywiana metodami Grandera i dr. Keshego
  • SPA: wykonywane są energetyczne terapie i zabiegi pielęgnacyjne, m.in. antyalergiczne i wegańskie.

Przy okazji warto dodać, że od lat Manor House SPA**** Pałac Odrowążów***** jest wybierany najlepszym holistycznym hotelem SPA w kraju, a w Biowitalnym SPA można oddać się energetycznym terapiom i skorzystać z zabiegów w ramach autorskiego programu odmładzającego Alchemia Zdrowia® - wszystkie bazują na naturalnych metodach, które wykorzystują dobroczynne działanie przyrody, wody, wibracji, muzyki czy szlachetnych kamieni.

INFORMACJA PRASOWA