Hotel Prezydencki podnosi standard

Hotel Prezydencki podnosi standard

Rzeszowski hotel Prezydencki rozbudowuje się. - Powstaje nowa część kongresowo-hotelowa. Dzięki niej podniesiemy standard do czterech gwiazdek - mówi Janusz Żuczek, prezes zarządu spółki Hotele Prezydenckie.

Z zamiarem rozbudowy znajdującego się przy al. Kopisto obiektu spółka nosiła się od dawna. Czy na realizację planów wpływ miało to, że w centrum Millenium Hall, które jest budowane obok Prezydenckiego, także ma być hotel? - Nie boimy się konkurencji. Jeśli chodzi o powody naszej decyzji, to mogę wymienić np. polską prezydencję w Unii Europejskiej - tłumaczy prezes Żuczek. Rzeszów znalazł się w gronie siedmiu miast, które będą organizowały unijne spotkania podczas naszej prezydencji w 2011 roku. Hotel Prezydencki został wskazany jako jedno z miejsc, w których można organizować obrady i kwaterować unijnych urzędników.

Prace przy rozbudowie ruszyły niedawno. W miejscu przyhotelowego parkingu powstaje nowa część, która będzie połączona przewiązką z istniejącym budynkiem. - Znajdzie się tam centrum kongresowe z wielofunkcyjnymi salami mogącymi pomieścić około tysiąca osób, a także 40 nowych pokoi i apartamentów i spa. Pod budynkiem będzie podziemny garaż. Część powierzchni będzie przeznaczona pod wynajem. W grę będą wchodzić tylko usługi uzupełniające już istniejące w hotelu, np. jakiś sklep - tłumaczy Żuczek. - Dzięki części kongresowo-hotelowej zmieni się standard hotelu. Obecnie mamy trzy gwiazdki, po rozbudowie będziemy mieć cztery, takie prawdziwe, zgodne z ustawą - dodaje.

Źródło: e - hotelarz.pl