Hotel Polonia Palace w Warszawie świętuje 110. urodziny

Hotel Polonia Palace w Warszawie świętuje 110. urodziny

Hotel Polonia Palace obchodzi swoje 110. urodziny, celebrując wyjątkową historię. Od momentu swojego otwarcia 14 lipca 1913 roku, hotel stał się nieodłącznym elementem krajobrazu stolicy, przyciągając zarówno gości z Polski, jak i z całego świata.

Fundatorem i pomysłodawcą tego historycznego miejsca był hrabia Konstanty Gabriel Przeździecki, który powierzył projekt architektoniczny Józefowi Holewińskiemu i Juliuszowi Nagórskiemu. Zaprojektowany w stylu paryskim budynek oferował nowoczesne udogodnienia i restaurację ludwikowską. Obecnie hotel posiada 206 klasycznych pokoi i apartamentów, 10 sal na eventy o pojemności do 700 osób, część relaksacyjną z saunami, a także Lobby Bar i restaurację Polonia.

Od samego początku swojej działalności, Hotel Polonia Palace przyciągał artystów, dyplomatów i zamożnych warszawiaków. W eleganckich wnętrzach odbywały się liczne wydarzenia artystyczne, słynne bale i rauty, a także regularnie gościł członków PEN-Clubu. To tutaj miały miejsce pierwsze w historii wybory Miss Polonia, a jedno z pięter zostało przekształcone w salę prób z kilkunastoma fortepianami dla uczestników V Konkursu Chopinowskiego, którzy mieszkali w hotelu.

Podczas drugiej wojny światowej hotel przetrwał nienaruszony, pełniąc ważną rolę szpitala i bazy zaopatrzeniowej dla powstańców warszawskich. Po zakończeniu wojny, stał się siedzibą licznych ambasad, konsulatów, międzynarodowych przedstawicielstw i instytucji. W 1945 roku gościł nawet generała Dwighta Eisenhowera.

"Dla nas to wspaniała rocznica, która przypomina nam, że jesteśmy częścią niezwykłej historii. To zaszczyt pracować w takim miejscu, w ikonicznym hotelu, który jest jednym z symboli Warszawy. Cieszymy się, że nasz zespół kontynuuje tradycję gościnności, za którą słynie Hotel Polonia Palace" - powiedział Paweł Lewtak, dyrektor generalny Hotelu Polonia Palace i prezes HW "Syrena".

W ramach obchodów 110. urodzin, 14 lipca hotel zorganizował specjalne wydarzenia dla swoich gości. W lobby odbył się koncert fortepianowy, a na gości czekały urodzinowe kieliszki prosecco. Dodatkowo, w pokojach przygotowano słodką niespodziankę.

''Postanowiliśmy świętować przez cały rok i przygotowaliśmy różnorodne atrakcje dla naszych gości, pracowników, partnerów biznesowych i mieszkańców Warszawy. Cieszymy się, że zarówno zwiedzanie hotelu, jak i nasza tropikalna huśtawka, zdobyły ogromne zainteresowanie gości i klientów. Widać, że wszyscy doskonale się bawią" - dodał Paweł Lewtak.

W 2022 roku Hotel Polonia Palace został uhonorowany prestiżową nagrodą European Hotel Award w kategorii Heritage Luxury Hotel 2022 za swoją długotrwałą tradycję gościnności. Wielu gości z całego świata podkreśla w swoich opinii online idealną lokalizację obiektu, piękne wnętrza i profesjonalną obsługę, co potwierdza wysoką jakość świadczonych usług.

Hotel Polonia Palace pozostaje dumnym strażnikiem historii Warszawy, a jego 110. urodziny stanowią okazję do wspomnień i refleksji nad przeszłością, jednocześnie patrząc w przyszłość i kontynuując długą tradycję gościnności dla kolejnych pokoleń gości.

INFORMACJA PRASOWA