Hotel na wodzie? Kraków zaprasza!

Hotel na wodzie? Kraków zaprasza!

Prosto z Sandomierza do Krakowa przypłynęła potężna barka o nazwie "Maria". Ma ona niedługo stanąć przy bulwarach wiślanych. Będzie hotelem na wodzie dla szkolnych wycieczek. Statek jest na razie wykańczany w porcie na Dąbiu. Reporterzy "Gazety Krakowskiej" pierwsi weszli na jego pokład.

"Maria" ma ponad 40 m długości. Na dachu znajduje się taras widokowy. Planowana jest w tym miejscu mała kawiarnia i stoliki z parasolami. Barka stanie się hotelem, który pomieści ponad 45 osób, dzieci z opiekunami. Kajut jest 13. Każda ma dwa piętrowe łóżka, okno i łazienkę z prysznicem. Statek posiada również własny system ogrzewania. Hotel będzie mógł działać nawet w zimie.

Na rufie barki znajduje się galeryjka. Tu ma powstać coś w rodzaju świetlicy, gdzie dzieci będą mogły obejrzeć telewizję lub odbyć lekcję. Za tablicę posłuży im projektor i rzutnik. Pośrodku stanie fontanna tryskająca wodą.

Cena za dobę hotelową powinna wynieść około 40 zł. Przewiduje się, że barka może zacząć funkcjonować już w czasie wakacji. Urzędnicy nie mieli żadnych przeciwwskazań i zgodzili się na zacumowanie jej na rzece. Teraz odbywają się negocjacje z urzędem miasta, by mogła zakotwiczyć przy moście Dębnickim.

Źródło: e – hotelarz.pl