Hotel Marriott International dba o środowisko naturalne

Hotel Marriott International dba o środowisko naturalne

Hotel Marriott International jako jedyna firma z branży hotelarskiej, został uznany za przedsiębiorstwo wdrażające proekologiczne rozwiązania dla branży IT. Zestawienie Top Green-IT, przygotowane zostało przez Computerworld 25 października i miało na celu wyłonienie firm, które redukują zużycie energii przez sprzęt komputerowy.

Blisko 100 firm zgłosiło się jako efektywniej korzystające z energii. Spośród nich wybrano najlepszych 12. Marriott International został wyróżniony za usprawnienia wdrożone w centrum danych w głównej siedzibie firmy w Bethesda w stanie Maryland. Właśnie tam zużycie energii spadło o 10 proc. oraz zaoszczędzono ponad 3500 metrów sześciennych wody w skali roku, przeznaczonej do chłodzenia serwerów. A to za sprawą wprowadzenia, tam gdzie było to możliwe, zamkniętego obiegu przepływu wody.    

To nie pierwsze tego typu wyróżnienie dla hoteli Marriott International. W 2009 roku warszawski hotel Marriott otrzymał Trane Energy Efficiency Award za usprawnienia pozwalające redukować zużycie energii oraz zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. 


Top Green-IT to zestawienie mające na celu promować idee proekologicznych rozwiązań w branży IT. To już trzecia tego typu lista, na której znalazło się 12 wiodących firm dbających o środowisko naturalne.


Źródło: e-hotelarz.pl