Hotel Gołębiewski powstanie w Łebie

Hotel Gołębiewski powstanie w Łebie
Łeba to nadmorska miejscowość położona w województwie pomorskim, która przyciąga setki turystów o każdej porze roku, a co za tym idzie również wielu nowych inwestorów. Podczas ostatnich konsultacji społecznych, sieć hoteli Gołębiewski przedstawiła wizualizację obiektu, który chce wybudować w tym nadmorskim kurorcie.

W trakcie spotkania na pytania mieszkańców odpowiadali m.in. burmistrz miasta Andrzej Strzechmiński oraz Damian Stachura, dyrektor hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Włodarz miasta przekonywał, że że budowa ogromnego hotelu nie zaszkodzi lokalnym przedsiębiorcom, ponieważ sprowadzi do Łeby turystów, którzy dotychczas w ogóle do tego miasta nie jeździli. Władze szacują także, że nowy hotel przynosiłby rocznie około 3,4 mln zł wpływów do kasy miejskiej.

Sześciopiętrowy budynek, którego budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, ma być oddany do użytku za około 3 lata. Hotel ma powstać na terenach dawnej jednostki wojskowej na mierzei jeziora Sarbsko i zająć ok 19 ha powierzchni. W jego wnętrzach ma znaleźć się ponad 700 pokoi, aquapark, kompleks SPA, sale sportowe oraz centrum kongresowe.

W Polsce działają już cztery Hotele Gołębiewski - w Mikołajkach, Wiśle, Karpaczu oraz Białymstoku. Obiekty łącznie dysponują 2351 pokojami.

INFORMACJA PRASOWA