Hotel Bellotto w Warszawie dołącza do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

Hotel Bellotto w Warszawie dołącza do  Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

Hotel Bellotto, ulokowany w zabytkowym Pałacu Prymasowskim z XVI wieku, ogłasza swoje przyjęcie do prestiżowej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). To wyjątkowe wyróżnienie jest rezultatem długiej tradycji oraz zaangażowania w ciągłe podnoszenie standardów w branży turystycznej w Polsce.

IGHP, będąca wiodącą instytucją reprezentującą polską branżę hotelarską, przez 21 lat swojej działalności zgromadziła elitarne obiekty oraz wybitnych liderów. Aktualnie do jej grona należy 568 hoteli, co stanowi około 22 procent wszystkich skategoryzowanych obiektów w kraju. Do tego zacnego grona w bieżącym roku dołącza pięciogwiazdkowy Hotel Bellotto, położony w sercu starego miasta.

Przyjęcie Hotelu Bellotto do IGHP stanowi potwierdzenie doskonałości świadczonych usług oraz zaangażowania w utrzymanie najwyższych standardów.

Dyrektor Hotelu Bellotto, Maciej Wołoszczak, podkreślił: "Członkostwo w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego to dla nas niezwykłe wyróżnienie. Jest to dowód na naszą ciężką pracę i dążenie do perfekcji w obsłudze gości oraz podnoszenia standardów w polskiej branży hotelarskiej. Jesteśmy gotowi aktywnie współpracować z Izbą, aby przyczynić się do dalszego rozwoju branży turystycznej w Polsce oraz promocji naszego kraju jako atrakcyjnego miejsca dla turystów."

IGHP nie tylko skupia polskie hotele, ale również 49 dostawców produktów i usług dla hotelarstwa, jeden instytut, fundację oraz pięć szkół, w tym trzy średnie i dwie wyższe. Od 2003 roku Izba pełni rolę rzecznika środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową i Unią Europejską. Aktywnie wspiera inicjatywy gospodarcze swoich członków, opracowuje opinie branżowe oraz promuje społeczną odpowiedzialność biznesu.

Hotel Bellotto wyróżnia się nie tylko jakością usług, ale również dbałością o sztukę. W minionym roku zorganizowano siedem „Spotkań ze sztuką”, prezentujących zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych artystów. Ten unikalny koncept przyczynił się do znaczącego wzrostu zarówno w liczbie gości, jak i w zadowoleniu stałych klientów. Dodatkowo, Hotel Bellotto został laureatem w kategorii Hotel Butikowy w konkursie Profit Hotel Awards 2023, co potwierdza jego wyjątkowy charakter i dbałość o detale.

Hotel Bellotto oferuje swoim gościom dwadzieścia ekskluzywnych pokoi i apartamentów, urządzonych z dbałością o najmniejszy szczegół. Posiada również siedem sal konferencyjnych, wyposażonych w najnowszy sprzęt audiowizualny, mogących pomieścić ponad 550 osób. Eleganckie, naturalnie oświetlone wnętrza zapewniają komfortowe i produktywne spotkania biznesowe.

INFORMACJA PRASOWA