Historyczny sukces sieci Hilton Worldwide

Historyczny sukces sieci Hilton Worldwide
Nowy rok dla sieci Hilton Worldwide rozpoczął się od kolejnego historycznego sukcesu - wraz z otwarciem hotelu Hilton N'Djamena w Czadzie, firma działa już w 100 krajach i terytoriach na Ziemi. Tym samym jest największą i najszybciej rozwijająca się siecią hotelową na świecie - w ubiegłym roku otwierany był średnio jeden hotel dziennie.

Ostatnie 12 miesięcy dla firmy były wyjątkowe nie tylko z powodu podpisania umów dotyczących realizacji nowych hoteli, w których znajdzie się w sumie ponad 100 00 pokoi, ale również ze względu na fakt, że stworzono ponad 20 000 nowych miejsc pracy. Możliwe to było dzięki rozwojowi obiektów zarządzanych przed Hilton Worldwide, jak i tych działających na zasadzie franczyzy. Mało tego, w 2015 roku ponad 140 milionów podróżnych zdecydowało się skorzystać z usług ponad 4 600 hoteli będących własnością sieci.

Od 2007 roku, sieć Hilton Worldwide odnotowała ponad 50% wzrostu i z sukcesem wprowadziła trzy nowe marki hotelowe. Łączna liczba pokoi, działających pod szyldami wspomnianych marek, lub będących w różnych stadiach przygotowania sięga 60 000. W tym roku sieć zapowiada kolejną markę średniego segmentu, która przyczyni się do dalszego rozwoju oferty.

„Kolejny kamień milowy i fakt, że jesteśmy obecni aż w 100 krajach, jest świadectwem siły naszych poszczególnych marek hotelowych. Hilton Worldwide jest najszybciej rozwijającą się siecią hotelarską na świecie, a także firmą, która może poszczycić się największą liczbą pokoi będących w przygotowaniu” – skomentował Christopher J. Nassetta, prezes i dyrektor generalny Hilton Worldwide. „Dokładamy wszelkich starań, żeby nasi właściciele mogli cieszyć się jak najlepszymi stopami zwrotu, żeby nasi goście mogli korzystać z atrakcyjnej oferty dostosowanej do ich potrzeb, i by członkowie naszego zespołu cieszyli się ze wspaniałego miejsca pracy”.

Miniony rok był wyjątkowy szczególnie dla rynków Ameryki Północnej i Południowej, gdzie liczba umów i pozwoleń na działalności sieci osiągnęła zawrotny poziom. Łącznie podpisano ponad 500 umów dotyczących 65 000 pokoi hotelowych. Z kolei w całej Europie w 2015 roku oddano ponad 7 000 pokoi. Był to wyjątkowy okres również w kontekście inwestycji - umowy dotyczące nowych hoteli podpisano m.in. w Botswanie i w Armenii. Natomiast już trzeci rok z rzędu, sieć Hilton Worldwide udostępniła ponad 5 000 pokoi w regionie Azji i Pacyfiku.

INFORMACJA PRASOWA