Hilton świętuje 10 lat obecności w Polsce

Hilton świętuje 10 lat obecności w Polsce
Hilton to jedna z najbardziej znanych na świecie sieci hotelowych. To marka wiodąca prym w branży hotelarskiej posiadająca prawie 5000 hoteli na całym świecie. Marka jest obecna na polskim rynku już od dziesięciu lat, z tej okazji wieloletni pracownicy sieci wraz z dyrekcją hotelu Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre świętowali dziesięciolecie otwarcia pierwszego obiektu sieci w Polsce.

Hotele sieci Hilton pojawiły się w Polsce w marcu 2007 roku i od tamtej pory otwarto 14 hoteli. Wśród nich znajduje się wielokrotnie nagradzany obiekt DoubleTree by Hilton Wroclaw, mieszczący się w unikatowym pięciopiętrowym kompleksie OVO Wrocław.

W przeciągu ostatnich pięciu lat sieć Hilton otwierała w Polsce średnio dwa obiekty rocznie. Przez kolejne dwa lata grupa zamierza podwoić ten wynik, co spowodowane jest stale rosnącym popytem w segmencie klientów biznesowych i indywidualnych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mieliśmy okazję być w Warszawie, by obchodzić dziesięciolecie działalności Hilton w Polsce”, powiedział Jim Holthouser, wiceprezes wykonawczy ds. marek globalnych Hilton. „Nasza sieć znacznie rozwinęła się w Polsce, czego potwierdzeniem jest fakt, iż obecnie mamy więcej hoteli w budowie niż jakakolwiek inna firma hotelarska w kraju. Nasze marki z segmentu „wyspecjalizowanej obsługi” osiągnęły wyjątkowo silną pozycję. Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że Hampton by Hilton jest najszybciej rozwijającą się marką w Polsce, która oferuje gościom obsługę na wysokim poziomie.”

Sieć Hilton posiada obecnie 14 hoteli w Polsce, między innymi w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Dzięki nowym inwestycjom, a w szczególności zapowiadanym hotelom Hampton by Hilton marka planuje rozszerzyć swoją obecność w takich miastach jak Lublin, Łódź, Kalisz i Poznań.

Na zdjęciu członkowie zarządu firmy, wiceprezes wykonawczy ds. marek globalnych Hilton Jim Holthouser i dyrektor ds. wyspecjalizowanej obsługi i manager marki Hampton by Hilton Phil Cordell wraz z dyrektorem hotelu Robertem Krygsmanem.

INFORMACJA PRASOWA