Hilton podpisał umowę na budowę hotelu Hampton by Hilton w Oświęcimiu

Hilton podpisał umowę na budowę hotelu Hampton by Hilton w Oświęcimiu
To był dobry rok dla sieci Hampton. Wisienką na torcie okazała się podpisana umowa na budowę nowego obiektu. Hotel Hampton by Hilton w Oświęcimiu to już szósta inwestycja tego typu. Hilton Worldwide ma co świętować.

„Zespół pracujący nad rozwojem marki w Polsce może pochwalić się w tym roku ponadprzeciętnym pasmem sukcesów, o czym świadczy choćby nasza nowa nieruchomość w Oświęcimiu. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat 10% spośród wszystkich nowych projektów powstających na obszarze Europy kontynentalnej będzie realizowane w Polsce. Jest to świadectwo rosnącego uznania dla naszych marek, a co za tym idzie gotowości do poszukiwania dalszych możliwości współpracy przez naszych lokalnych partnerów, którzy doceniają wyniki osiągane przez hotele należące do naszego portfolio” - mówi Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju na region Europy i Afryki w Hilton Worldwide.

Nowy obiekt powstanie w centrum miasta przy ulicy Dąbrowskiego 30, zaledwie 300 m od oświęcimskiego Rynku. Do dyspozycji Gości będzie 120 komfortowo wyposażonych pokoi.

Pomysł inwestycji hotelarskiej akurat w Oświęcimiu łączy się z faktem, że znajduje się tu Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau i co roku odwiedza je ok. 1,7 miliona osób. Nowy hotel oddalony od niego będzie zaledwie o 3 kilometry.

INFORMACJA PRASOWA