Hampton By Hilton wesprze ofertę noclegową krakowskiego lotniska Balice. Otwarcie nowego hotelu już w marcu.

Hampton By Hilton wesprze ofertę noclegową krakowskiego lotniska Balice. Otwarcie nowego hotelu już w marcu.

Nowoczesny budynek z 173 pokojami, ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach wzbogaci ofertę noclegową dla podróżnych. Obiekt od 30 marca b.r. będzie czekał na pierwszych gości. Wartość inwestycji szacowana jest na 14 mln euro.

Nowopowstały hotel znajduje się w odległości 500 metrów od terminalu lotniska, z którego dojazd do ścisłego centrum Krakowa zajmuje podróżnym około 30 minut. Hampton by Hilton to jeden z trzech obiektów hotelowych położonych najbliżej portu lotniczego, niewątpliwie najbardziej nowoczesny. Odwiedzający będą mogli skorzystać z usług sprofilowanych specjalnie pod podróżnych, jak na przykład późne zameldowanie czy wczesne wymeldowanie.

Budynek skonstruowano w oparciu o najnowsze technologie. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w hotelu jest proekologiczne, oszczędne wykorzystanie wody, która jest oczyszczana i optymalnie wykorzystywana w ponownym obiegu. Dodatkowo, drzwi pokojów hotelowych otwierane są za pomocą mobilnej aplikacji. Na terenie całego obiektu goście będę mogli także korzystać z szybkiego i nieograniczonego dostępu do internetu.  

Budowa hotelu o powierzchni 7800 m2 rozpoczęła się jesienią 2019 roku i została ukończona w trzecim kwartale 2021 roku. Inwestorem obiektu jest przedsiębiorstwo I Asset Management. Litewską spółkę wyróżnia działanie w duchu zrównoważonego rozwoju oraz wieloletnie doświadczenie, poparte kilkunastoma realizacjami w Polsce, Rumunii, Estonii, na Litwie i Łotwie. Operatorem inwestycji jest Apex Alliance Hotel Management, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie obiektem i personelem.

- Otworzyliśmy już systemy rezerwacyjne. Jakość obsługi w połączeniu z korzystną ceną zakwaterowania sprawia, że nasz obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem podróżnych. Jest to dla nas dowód zaufania do marki i jej międzynarodowych standardów – mówi Michał Całka, dyrektor hotelu.

- Chcemy, aby wszyscy odwiedzający czuli się w naszym hotelu wyjątkowo, dlatego każdy gość bez względu na to, w jakim pokoju mieszka, otrzyma w cenie pobytu flagowe dla marki Hampton by Hilton śniadanie z wyśmienitymi goframi. Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby podróżujący z chęcią do nas wracali – dodaje M. Całka.  

Projekt bryły hotelu został doceniony w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Property Design Awards. Biuro projektowe Iliard postawiło na odważne kolory oraz eleganckie dekoracje, takie jak neony, lustra czy oryginalne dodatki. Kolorowe, podwieszane sufity, a także wzorzyste meble sprawiają, że obiekt ma niebanalne wnętrze. Do zaprojektowania pokoi hotelowych użyto bardziej stonowanych kolorów, a na ścianach zawisły grafiki związane z lokalnymi zabytkami.  

Do dyspozycji gości przygotowano restaurację, centrum fitness oraz sale konferencyjne w Krakowie. Niewątpliwym plusem tego obiektu jest również podziemny parking dla samochodów. Decyzja o budowie hotelu jest odpowiedzią na prognozy związane z liczbą pasażerów korzystających z krakowskiego lotniska. Szacuje się, że w 2036 roku port lotniczy w Balicach odwiedzi nawet 12 mln podróżujących.

Apex Alliance Hotel Management to niezależny litewski operator, który koncentruje się na nawiązywaniu i rozwijaniu długotrwałej współpracy z inwestorami instytucjonalnymi, właścicielami nieruchomości lub funduszami private equity, świadcząc usługi zarządzania ich istniejącymi lub przyszłymi hotelami. Firma prowadzi 11 hoteli marki Marriott i Hilton na Litwie, Łotwie, w Rumunii i Polsce, o łącznej liczbie ponad 2.000 pokoi.