Grupa Arche na pomoc uchodźcom przeznaczy 5 milionów

Grupa Arche na pomoc uchodźcom przeznaczy 5 milionów

Wszystkim na pewno ciężko odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy myśleliśmy, że nic gorszego od pandemii koronawirusa nam się nie zdarzy, zdarzyła się wojna za naszą wschodnią granicą. Nikt nas do tego nie przygotował, tak samo jak nikt nie przygotował nas na pandemię. 

W tej nowej sytuacji będziemy Was informować o wsparciu, jakie branża hotelarska i eventowa okazuje uchodźcom z Ukrainy. 

Dzisiaj chcielibyśmy Was poinformować o pomocy, jaką naszym wschodnim sąsiadom udzieliła Grupa Arche. Jej prezes, Władysław Grochowski, oświadczył, że przekaże na pomoc uchodźcom z Ukrainy aż 5 milionów złotych!

To nie jedyna pomoc, jaką Grupa Arche udzieliła w ostatnich dniach. Od soboty hotele pod marką Arche przyjęły ponad 2 500 osób, oferując im zakwaterowanie i wyżywienie. Grupa deklaruje możliwość przyjęcia kolejnych 2 500 osób. Oprócz pokoi hotelowych na pomoc uchodźcom przeznaczy też doraźnie sale konferencyjne. M.in. do Arche Hotel Piła przyjeżdża dziś około 60 uchodźców z Ukrainy.

- Wobec tragicznej sytuacji Ukrainy i w obliczu ewakuacji setek tysięcy obywatelek i obywateli opuszczających swoje domy, apeluję do firm o podjęcie wspólnych działań pomocowych - napisał w mediach społecznościowych Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

- Zwracam się z apelem o udzielenie pomocy tak finansowej, jak i rzeczowej dla potrzebujących osób, które przybywają do hoteli Grupy Arche oraz do miejsc zbiorowego noclegu współorganizowanych przez naszą fundację i firmę Arche - kontynuuje w swoim wpisie prezes Arche.

W ramach Fundacji Leny Grochowskiej uruchomiono także procedurę relokacji osób do prywatnych domów i mieszkań. Fundacja wspiera działania Grupy poprzez organizację zbiórek i logistyki.

- Potrzebujemy w ilościach hurtowych materacy, łóżek, pościeli, kołder, ręczników, a także produktów spożywczych, higienicznych i chemii - apeluje Władysław Grochowski.

Koordynatorką działań ze strony Fundacji jest Pani Aneta Żochowska:

tel. 535 579 491

mail: [email protected].

Brawo, Grupa Arche! Piękna inicjatywa!