Gdańskie unique venues

Gdańskie unique venues
Konferencja na stadionie sportowym z widokiem na trybuny? Gala dinner na piaszczystej plaży? Szkolenie w multimedialnym centrum naukowym? Dlaczego nie?

Meeting planerzy w poszukiwaniu odpowiedniego obiektu dla swoich klientów coraz częściej pytają o unique venues - miejsca niepowtarzalne, silnie związane z danym miastem i regionem, oferujące nie tylko profesjonalne zaplecze eventowe, ale przede wszystkim zapewniające emocje i niezwykłe doświadczenia.


Potrzebne jest "to coś"
Przestronna sala, wysokiej klasy sprzęt audiowizualny, bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu - to standard oferowany przez większość obiektów organizujących konferencje, kongresy i inne eventy. Dlatego, aby wyróżnić się i przyciągnąć klientów obiekty wciąż poszukują nowych form uatrakcyjniania wydarzeń - coraz bardziej popularne stają się m.in. live cooking, grywalizacja z wykorzystaniem mediów społecznościowych oraz jeszcze powszechniejsze wykorzystanie nowych technologii (aplikacje mobilne, iPady do robienia notatek) itd..

To duża szansa, ale również wyzwanie dla tych obiektów, dla których organizacja eventów jest czymś dodatkowym do codziennej działalności - mowa głównie o halach sportowych, muzeach, centrach naukowych itp.. Presja ekonomiczna wymaga, aby maksymalnie wykorzystać potencjał takich obiektów - również poza sezonem turystycznym (w przypadku muzeów) czy pomiędzy wydarzeniami sportowymi (w przypadku hal sportowych). Również przestrzeń miejska jest coraz częściej wykorzystywana do organizacji eventów - plaże i tereny zielone chętnie goszczą uczestników mniej formalnych spotkań.

Gdańsk i Region są unique
Również w Gdańsku i regionie pomorskim można znaleźć przykłady takich unique venues, o które coraz częściej pytają organizatorzy spotkań. Na pewno takimi obiektami są: PGE ARENA (nazywana bursztynowym stadionem), ERGO ARENA ciekawie zlokalizowana na granicy dwóch miast: Gdańska i Sopotu ale również bogato zdobione sale Muzeum Historyczne Miasta Gdańska (Dwór Artusa, Ratusz Główny, Dom Uphagena), Centrum Hewelianum na terenie "Twierdzy Gdańsk", sopockie molo czy odrestaurowana Opera Leśna, a także gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy.

Ci, którzy mieli już okazję uczestniczyć w eventach organizowanych, w którymś powyższych obiektów podkreślali nie tylko profesjonalną obsługę, ale przede wszystkim niezapomniane często wrażenia i emocje towarzyszące wydarzeniu.

Gdzie szukać informacji o unique venues?
W odpowiedzi na coraz częściej powtarzają się pytania o unique venues Poland Convention Bureau (PCB) co roku przygotowuje katalog takich obiektów z całej Polski. Do tej pory, jeżeli chodzi o Gdańsk i Region Pomorski, w publikacji PCB znalazły się: PGE Arena, Polska Filharmonia Bałtycka, Sala BHP, Centrum Stocznia Gdańsk, Muzeum Zamkowe w Malborku, żaglowiec "Dar Pomorza", Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia oraz Dwór Artusa MHMG.

W tym roku zgłoszono kolejne obiekty z Trójmiasta, które są albo mają szansę stać się prawdziwymi hitami na konferencyjnej mapie Polski i tym samym wypromować Gdańsk i Region jako atrakcyjną destynację konferencyjną.


INFORMACJA PRASOWA