Gdańskie gdansk4uMOBILE i GCBeVENT nagrodzone

Gdańskie gdansk4uMOBILE i GCBeVENT nagrodzone
Druga edycja Welcome Festival odbyła się w dniach 24-25 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas największego międzynarodowego festiwalu miejsc, nagrodzone zostały projekty spełniające główne założenia trójkąta efektywności Brief (współpraca między sektorami: uczelnie, samorząd i biznes). Jedyne wyróżnienia dla Pomorza uzyskały mobilne aplikacje Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Gdańsk Convention Bureau - gdansk4uMOBILE i GCBeVENT.

Nie tylko dla turystów - gdansk4uMOBILE
Mobilny przewodnik gdansk4uMOBILE skierowany jest nie tylko dla przyjezdnych ale też mieszkańców Gdańska. Zwiedzać miasto można zarówno w trybie online jak i offline. Niezwykłym ułatwieniem dla użytkowników jest szereg funkcjonalności m.in geolokalizacja, kalendarz wydarzeń czy mobilny szlak "Top 100".

Eventowy GCBeVENT
Dla wszystkich organizatorów eventów zainteresowanych Gdańskiem i Regionem stworzono GCBeVENT App. Jest to jedna z pierwszych w Polsce mobilnych aplikacji tego typu. Program jest użyteczny niezależnie od typu spotkania (konferencji, kongresu, warsztatów, targów czy gier miejskich). Ta bezpłatna aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych polskiej i angielskiej (które mogą równolegle funkcjonować dla jednego eventu) i aż czterech systemach operacyjnych (IOS, Android, Windows Phone, Blackberry). System składa się z panelu administracyjnego i aplikacji na smartfony.

Prestiżowe wyróżnienie dla gdańskich projektów było efektem owocnej współpracy trzech sektorów: trójmiejskich uczelni, biznesu i samorządu. Cieszę się, że nasza praca została doceniona przez tak zacne jury i mam nadzieję, że wyróżnienie to będzie kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić Gdańsk i Region- mówi Agata Ziller - Specjalista ds. Convention Bureau z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

***
O GDANSK CONVENTION BUREAU: Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów.  Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA - największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.


INFORMACJA PRASOWA