Gdańska Gala Wolontariatu

Gdańska Gala Wolontariatu
Jak co roku w dniu 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Ponadto ten rok został okrzyknięty Europejskim Rokiem Wolontariatu, dlatego w Gdańsku świętowaliśmy wyjątkowo! W Teatrze Miniatura o godzinie 18.30 rozpoczęła się uroczysta Gala Wolontariatu. Organizatorem Gali było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku we współpracy z Miejskim Teatrem Miniatura, Urzędem Miejskim w Gdańsku, Gdańską Organizacją Turystyczną/Gdańsk Convention Bureau, Programem Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EUROTM, Miejską Instytucją Kultury Gdańsk2016 oraz Europejskim Centrum Solidarności.

W programie Gali było ogłoszenie wyników konkursu "Aktywni w Mieście 2011". Jest to coroczny lokalny konkurs, który w poprzednich latach przeprowadzany był pod nazwą Niestrudzeni. To idealna możliwość, aby podziękować tym, którzy na co dzień nam pomagają, wyróżnić osoby udzielające się obywatelsko na rzecz środowiska lokalnego, które w sposób szczególny animują ruch wolontarystyczny.

Konkurs rozstrzygany był w następujących kategoriach:
  • - koordynator wolontariuszy 2011,
  • - inicjatywa woluntarystyczna 2011,
  • - wolontariat w biznesie 2011,
  • - organizacja/instytucja przyjazna wolontariuszowi 2011
  • oraz wolontariusz 2011.

Ponadto specjalnie wyróżnieni zostali wolontariusze programu Gdańscy Akcjonariusze. Ze sceny takimi słowami dziękowała wolontariuszom Pani Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej/Gdańsk Convention Bureau: "Dziękuję Gdańskim Akcjonariuszom, wolontariuszom, którzy podczas 2-letniego projektu pomogli w realizacji dużych imprez masowych w Gdańsku i okolicach. Wolontariat nie jest prosty, wy daliście coś od siebie, ale mam nadzieję, że również i my daliśmy coś wam. Dzięki temu, iż zdobyliście dodatkowe doświadczenie, nowe kwalifikacje, będziecie łatwiej realizowali swoje plany".

Po części oficjalnej nastąpił występ grupy improwizacyjnej "W gorącej wodzie kompani", którzy zarażali wszystkich śmiechem. Zaangażowana w skecze widownia bawiła się znakomicie! Zaraz po wystąpieniu kabaretu wszyscy goście zebrali się we foyer teatru Miniatura, a tam na zgromadzonych czekał wielki tort z napisem: Aktywni w Mieście 2011 Dziękujemy.

Z Miejskiego Teatru Miniatura event przeniósł się do Stacji de Luxe na After Party, gdzie usługę gastronomiczną zapewniła Gdańska Organizacja Turystyczna/Gdańsk Convention Bureau w ramach projektu "Gdańscy Akcjonariusze - konsekwentnie do celu" dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2010. To była niezapomniana Gala Wolonatriatu i na pewno zapadnie w pamięć wszystkim jej uczestnikom!

INFORMACJA PRASOWA