Gdańsk Convention Bureau ponownie uznane za innowacyjne

Gdańsk Convention Bureau ponownie uznane za innowacyjne
Gdańsk Convention Bureau (GCB) ponownie uzyskało wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Fundację Innowacji i Rozwoju, otrzymując tytuł Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2011, w kategorii Innowacyjny Projekt Unijny. W konkursie ocenie podlegały projekty zakończone do 31.12.2010 r., finansowane ze środków Unii Europejskiej lub innych bezzwrotnych, zagranicznych środków pomocowych.

GCB otrzymało nagrodę za projekt "Gdańscy Akcjonariusze". Ideą programu "Gdańscy Akcjonariusze" było zorganizowanie bazy wolontariuszy, którzy pomagają organizatorom imprez masowych takich jak kongresy, konferencje, koncerty oraz stworzenie atmosfery przyjaznej organizatorom spotkań, a tym samym zwiększenie ilości eventów odbywających się w Gdańsku. "Gdańscy Akcjonariusze" to unikatowe przedsięwzięcie w skali regionu. Podczas jego realizacji w okresie: sierpień 2009 - lipiec 2010, wzięło udział ponad 290 wolontariuszy przy organizacji 21 wydarzeń w Gdańsku.

Partnerem GCB było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Wręczenie dyplomów odbyło się 16 stycznia 2012 w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, podczas seminarium "Innowacje bliżej nas". Wyróżnienie z rąk Prezesa Zarządu Fundacji Innowacji i Rozwoju, Pana Krzysztofa Duchnowskiego odebrała Pani Anna Górska, Prezes GCB/GOT. Gdańsk Convention Bureau otrzymało nagrodę za innowacyjne podejście do biznesu już po raz drugi. W 2010 GCB wraz z Gdańską Organizacją Turystyczną otrzymało nagrodę w kategorii "Innowacyjna organizacja".

INFORMACJA PRASOWA