GCB Press Release - Road show Monachium

GCB Press Release - Road show Monachium
Gdańsk w Monachium. 22 firmy, 2 godziny prezentacji, 3 miesiące przygotowań ... i pełen sukces!

Podczas road show zorganizowanego przez Gdańsk Convention Bureau, które odbyło się 11 października w Konsulacie Polskim w Monachium pojawiło się ponad 20 czołowych niemieckich meeting plannerów. Celem spotkania, poprowadzonego pod hasłem "Let's Gdańsk", była promocja Gdańska i Regionu. Wybór Monachium na miejsce spotkania nie był przypadkowy. Dla organizatorów spotkań ważnym czynnikiem przy wyborze danej destynacji jest jej dostępność komunikacyjna. Miasto Gdańsk ma bezpośrednie połączenia lotnicze z Monachium - są to, aż 3 loty dziennie. Niemiecki rynek jest zatem niezwykle atrakcyjny dla Gdańska, stąd inicjatywa Gdańsk Convention Bureau.

Zgromadzonych gości przywitał osobiście Konsul Marek Meyer, który towarzyszył gdańskiemu zespołowi do końca spotkania. Prezentacje Gdańsk Convention Bureau oraz Partnerów (Dwór Oliwski z Gdańska, Hotel Haffner z Sopotu i profesjonalny organizator kongresów - Joyevent.pl) trwały prawie godzinę i zostały wysłuchane z dużym zainteresowaniem. Prezes GCB/GOT Anna Górska zaprezentowała Gdańsk i region pod kątem dostępności komunikacyjnej, bazy hotelowej, wielkości i typu obiektów konferencyjnych oraz atrakcji turystycznych. Następnie zespół GCB przedstawił najciekawsze oferty incentive oraz nowy, innowacyjny produkt, który GCB oferuje na wszelkie kongresy odbywające się w Regionie - aplikację GCBeVENT na smartfony. Po przedstawieniu możliwości konferencyjno-eventowych Pomorza odbyła się loteria z atrakcyjnymi nagrodami, w tym m.in. pobytami weekendowymi ufundowanymi przez Partnerów GCB.

Na koniec goście zostali zaproszeni na degustację tradycyjnej polskiej kuchni. Ta część spotkania sygnowana była hasłem "Let's Taste Gdansk" i rzeczywiście - okazało się, że wszystkim zgromadzonym Gdańsk bardzo smakował dosłownie i w przenośni. Podczas rozmów, które odbyli przedstawiciele GCB i ich Partnerzy z niemieckimi meeting plannerami wyraźne było zainteresowanie ofertą konferencyjną Gdańska i Regionu - teraz pozostaje wykorzystać nawiązane kontakty i nawiązać ścisłą współpracę. Selekcją i zaproszeniem gości zajęła się wyspecjalizowana na niemieckim rynku agencja tmf dialogmarketing GmbH. Przy spotkaniach typu Road show, jest to najtrudniejszy element i etap organizacyjny. Wsparcia inicjatywie udzielił Konsulat RP w Monachium, który udostępnił swoje sale i tym samym nadał wydarzeniu charakteru prestiżowego. W spotkanie zaangażował się także ośrodek Polski Ośrodek Informacji Turystycznej z Berlina.

Partnerzy Gdańsk Convention Bureau (członkowie Gdańskiej Organizacji Turystycznej) bezpłatnie wzięli udział spotkaniu. "Uważam spotkanie za bardzo efektywne. Jeśli pozwoli nam na to budżet, chciałabym kontynuować tą formę promocji w przyszłości. Liczę jednak na większy osobowy udział naszych partnerów. Meeting plannerom zależy na otrzymaniu w ramach jednego spotkania kompleksowej informacji o różnorodnych obiektach. Bardzo pozytywne odebrali zaprezentowane hotele i docenili to, że mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Hotelu Haffner, Dworu Oliwskiego oraz agencji Joyevent.pl" - Anna Górska, Prezes GOT/GCB. Prezentacja GCB dostępna jest na slideshare:http://prezi.com/4lwpljdyu0cx/monachium/

Relacja fotograficzna na flickr:
http://www.flickr.com/photos/gdanskregioncvb/sets/72157631774169889/