GCB Press release - Konferencja CAiSE 2012 w Gdańsku

GCB Press release - Konferencja CAiSE 2012 w Gdańsku
W dniach 25-29 czerwca odbyła się międzynarodowa konferencja CAiSE'12 (Conference on Advanced Information Systems Engineering) - www.caise2012.univ.gda.pl

Organizatorem konferencji był wieloletnich Ambasador Gdańsk Convention Bureau, profesor Stanisław Wrycza z Katedry Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie nawiązywało do jubileuszu - 45lecia gdańskiej informatyki ekonomicznej i zostało zorganizowane we współpracy z Uniwersytetami w Barcelonie, Genewie i Utrechcie. Tematem konferencji były usługi informatyczne. Pojęcie to ma coraz większe znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstw, a projektowanie i rozwój usług i systemów informatycznych stają się kluczowymi czynnikami sukcesu organizacji. Systemy informatyczne są kompleksową dziedzina, która wymaga nowego podejścia i interdyscyplinarnego myślenia. Celem konferencji było zgromadzenie badaczy i praktyków działających w branży inżynierii systemów informatycznych.

W konferencji wzięło udział 300 delegatów z całego świata. Prelegenci z z Europy Zachodniej, USA i Australii oraz z naszego regionu, przedstawili swoje prezentacje w konferencji głównej w 14 sesjach tematycznych. Dodatkowo podczas konferencji miały miejsce dwa Keynote Speeches:- Prof. Michele Missikoff, University of Rome "La Sapienza" - "Looking at Future Research Challenges in Enterprise Information Systems"- Dr Krzysztof Kurowski, Poznan Supercomputing and Networking Center - "Challenges for future platforms, services and networked applications" Ponadto w dwóch dniach poprzedzających konferencję CAiSE'12 odbyło się 10 warsztatów i dwie konferencje jako wydarzenia towarzyszące kilkudniowemu spotkaniu.

W ramach programu towarzyszącego konferencji delegaci CAISE mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Stare Miasto, Muzeum Bursztynu, Dwór Artusa oraz Ratusz Głównego Miasta. Jeden z wieczorów goście spędzili w Katedrze Oliwskiej wysłuchując koncertu organowego, a następnie kończąc dzień koktailem w ogrodzie przed Pałacem Opatów. Nie zabrakło także wieczoru w naszym kururocie - Sopocie, gdzie kontyunowano wieczór w restauracji Hotelu Sheraton. Konferencja zakończyła się 28 czerwca uroczystą galą w Hotelu Hilton w Gdańsku.

Gdańsk Convention Bureau wspierało swojego Ambasadora na etapie organizacji konferencji m.in. pomagając przy wyborze miejsc na konferencję, kontaktując się z miejscowymi obiektami muzealnymi oraz udostępniając materiały promocyjne dla delegatów i prelegentów. Panie Ambasadorze - serdecznie gratulujemy udanej konferencji i wyrażamy nadzieję na kolejne eventy!

INFORMACJA PRASOWA