GCB Press release - Anna Górska nową Przewodniczącą ICCA Central European Chapter

GCB Press release - Anna Górska nową Przewodniczącą ICCA Central  European Chapter
Anna Górska, Prezes Zarządu GOT/GCB została wybrana na Przewodniczącą Oddziału Europy Centralnej międzynarodowego stowarzyszenia ICCA (International Congress and Convention Association - Międzynarodowe Stowarzyszenie Kongresów i Konferencji). Będzie ona kierowała oddziałem przez najbliższe dwa lata.

Oficjalna nominacja nastąpi podczas dorocznego spotkania chaptera w sierpniu w Dusseldorfie. Warto wspomnieć, że ubiegłoroczne spotkanie odbyło się w Gdańsku. Stowarzyszenie ICCA liczy 944 członków/firm, skupiających specjalistów z branży turystyki biznesowej z 87 krajów. Jest najbardziej znaną i prestiżową organizacją z dziedziny przemysłu spotkań na świecie. Gdańsk Convention Bureau (GCB) jest członkiem ICCA od 2007 r. Anna Górska od początku aktywnie uczestniczy w pracach tej organizacji co zaowocowało m.in. organizacją dwóch konferencji ICCA w Gdańsku oraz wzrostem świadomości międzynarodowej społeczności stowarzyszenia o możliwościach konferencyjnych i kongresowych Gdańska i Regionu, który wcześniej prawie w ogóle na tej arenie nie był znany.

W stowarzyszeniu ICCA istnieje podział firm, tak geograficzny, jak i ze względu na specyfikę działalności. Tu GCB wpisuje się w tzw. destination marketing, czyli marketing terytorialny. Pozostałe to venues (obiekty konferencyjne, hotele), Meetings Management (PCO, DMC, profesjonalni organizatorzy kongresów), meetings support (firmy cateringowe, wypożyczalnie sprzętu, uniwersytety, transport (linie lotnicze). W skład oddziału Centralnej Europy oprócz Polski wchodzą takie kraje jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Słowenia, Serbia, Rosja, Litwa, Łotwa, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Estonia. Poza Oddziałem Europy Centralnej istnieją również m.in. Odział Skandynawski, Afrykański, Śródziemnomorski, Iberyjski. Pani Anna Górska jest pierwszym w historii Polakiem w strukturach zarządu ICCA i pierwszym nie-niemieckojęzycznym przewodniczącym chaptera, w którym ogromną przewagę stanowią firmy z Niemiec i Austrii, co jest niepodważalnym dowodem, iż Polska zajmuje pozycję ważnego Partnera na mapie europejskich destynacji konferencyjnych. Zadania Anny Górskiej, jako przewodniczącego to m.in.: przygotowanie rocznych planów dla oddziału, edukacja członków i rozwój aktywności stymulujących kontakty biznesowe pomiędzy nimi.

Co ta nominacja oznacza dla Gdańska? Mamy konkretny i bezpośredni wpływ na rozwój jeszcze bardzo młodej branży, jaką jest przemysł spotkań - mówi Anna Górska. - Możemy decydować o kierunkach jej rozwoju. Jest to także prestiż i promocja dla Miasta oraz umocnienie pozycji wśród europejskich destynacji kongresowych. Anna Górska jest też wiceprezesem ds. członkostwa w MPI Poland Club, czyli polskiego oddziału Międzynarodowej Organizacji Profesjonalistów Spotkań - Meeting Professionals International. Zarówna ta funkcja, jak i przewodnictwo w oddziale ICCA są funkcjami społecznymi.

Informacja prasowa