Film o 4 produktach turystycznych Gdańska i Regionu w finale konkursu ART&TUR!

Film o 4 produktach turystycznych Gdańska i Regionu w finale konkursu ART&TUR!
Film wyprodukowany przez Inspiros Consulting Group na zlecenie Gdańsk Convention Bureau został wyróżnione przez jury 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych ART&TUR. Gala odbędzie się już 27 października w Portugalii.

Film w reżyserii Alicji Kosickiej z Grupy Inspiros został wyróżniony w kategorii "Film promocyjny/ Destynacja turystyczna". W trwającym nieco ponad 4 minuty spocie przedstawione zostały 4 niepowtarzalne produkty turystyczne Gdańska i Regionu - bursztyn, morze, Solidarność oraz zamki gotyckie. Inicjatorowi powstania filmu - Gdańsk Convention Bureau zależało, aby pokazać w jaki sposób charakterystyczne dla Trójmiasta i Pomorza wyróżniki turystyczne wykorzystać w turystyce biznesowej. Stąd w filmie zaprezentowano m.in. rejsy ekskluzywnymi jachtami, niepowtarzalną manufakturę bursztynu, szkołę gotowania w średniowiecznych, gotyckich zamkach oraz odwiedzenie warsztatu Lecha Wałęsy zdobywcy Pokojowej Nagrody Nobla i byłego legendarnego przewodniczącego "Solidarności".

Filmy o 4 produktach turystycznych są ważną częścią kampanii promującej wykorzystanie bursztynu, morza, Solidarności i zamków gotyckich w przemyśle spotkań. Oprócz nich Gdańsk Convention Bureau stworzył, w nawiązaniu do 4 produktów turystycznych, "Podręcznik dobrych praktyk" oraz internetową bazę ofert turystyki biznesowej dostępna na stronie http://www.gdanskconvention.pl/en/Incentive_offers Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych jest organizowany przez Portuguese Tourismology Association APTUR pod patronatem władz miasta Barcelos w Portugalii, gdzie organizowany jest festiwal. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-28 października. Podczas oficjalnej gali 27 października rozdane zostaną nagrody za filmy promocyjne i reklamowe w kilkunastu kategoriach m.in. Turystyka Kulturalna, Turystyka Sportowa i Aktywna, Smaki i Zapachy, Ludzie i Miejsca oraz Grand Prix festiwalu. W tegorocznej edycji festiwalu jury oceniło ponad 350 prac konkursowych.

Zachęcamy do obejrzenia wyróżnionego filmu GCB na kanale
Youtubehttp://www.youtube.com/watch?v=nS8Wq_HmFVs&list=UUNNFFL1Qx2irDCVazxlo1lw&index=5&feature=plcp
Więcej o samym festiwalu na stronie http://www.aptur.net

INFORMACJA PRASOWA