EFEA Europe + Asia Event Forum 2013 zakończone

EFEA Europe + Asia Event Forum 2013 zakończone
Ponad 250 specjalistów z 27 krajów wzięło udział w trzydniowym Forum EFEA w St. Petersburgu w Rosji. Uczestnicy forum przyjechali m.in. z Belgii, USA, Węgier, Polski, Niemiec, Indii i Chin, aby rozmawiać o rozwoju przemysłu spotkań w Europie.

W Forum, już po raz drugi, udział wzięła Anna Górska, Prezes Zarządu Gdańsk Convention Bureau / Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Przewodnicząca Oddziału Europy Centralnej ICCA. Organizatorzy zaprosili Anne Górską do wzięcia udziału w sesji dotyczącej wykorzystania dużych obiektów w miastach po organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych. Anna Górska mówiła o bogatych doświadczeniach Gdańska po EURO 2012. Podczas tej samej sesji, swoimi doświadczeniami podzielił się również Londyn organizatorem Olimpiady w 2012r.

Inne sesje tematyczne, które odbyły się podczas forum dotyczyły m.in. wykorzystania nowych technologii i mediów społecznościowych w organizacji spotkań biznesowych, statystyk, działalność biur convention na świecie, współpracy i relacjy pomiędzy zleceniodawcą i zleceniobiorcą, spotkań hybrydowowych. Całen forum było niezwykle interaktywne - m.in. przez cały czas jego trwania na ścianach sal, w których odbywały się spotkania wyświetlały się na bieżąco "tweety" uczestników wydarzenia.

- Uważam, że Forum jest bardzo dobrą formą wymiany doświadczeń a bogaty program edukacyjny gwarantuje, że Forum będzie się rozwijało w kolejnych latach - powiedziała już po wydarzeniu Anna Górska.

Nowością tegorocznej edycji konferencji był Konkurs talentów, podczas którego 4 młodych ludzi korzystając z tzw. techniki "pechakucha" podczas 6 minutowych prezentacji przedstawiło swoje wizję przemysłu spotkań w 2020r. Okazało się, że młodzi ludzie mają dużo do powiedzenia na temat turystyki biznesowej a ich wizje na temat przyszłości branży są bardzo optymistyczne.

Podobne spotkania, jak to które właśnie zakończyło się Petersburgu to znakomita okazja, aby wymienić się doświadczeniami i zaczerpnąć inspiracji.


O GDANSK CONVENTION BUREAU:

Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów. Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA - największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.


INFORMACJA PRASOWA