E-pojazdy, e-instrumenty i artrecykling na konferencji w Krakowie

E-pojazdy, e-instrumenty i artrecykling na konferencji w Krakowie
Co mają wspólnego rowery z koktajlem owocowym? Jak wygląda patera na owoce zrobiona z kineskopu telewizora albo śpiwór wykonany z butelek? Jaka jest największa orkiestra grająca na instrumentach pochodzących z recyklingu? Wystawa e-pojazdów z Alfa Romeo 140 600 w roli głównej. Odpowiedzi na te pytania i wspominane przedmioty będzie można zdobyć i podziwiać na targach usług i produktów dla zielonych wydarzeń. Towarzyszą one międzynarodowej konferencji „Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.

Zapowiedziana na 3 grudnia 2010 konferencja „Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów” już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak głównie dzięki planowanemu zestawowi tematów i nazwiskom prelegentów. Warto przypomnieć, że część oficjalna i związana z wystąpieniami zaproszonych gości nie wyczerpuje bogatego programu konferencji.

Zróżnicowaną ofertę będą także miały mini-targi usług i produktów dla zielonych wydarzeń, towarzyszące konferencji. Fundacja All for Planet zaprezentuje między innymi rowery generujące energię elektryczną, których użytkownicy mogą z ich pomocą naładować komórkę lub… przyrządzić koktajl owocowy, bębny z Przystanku Woodstock, na których został pobity Rekord Guinessa w kategorii: największa orkiestra grająca na instrumentach pochodzących z recyklingu, oraz takie ekologiczne gadżety, jak śpiwór wykonany z butelek zebranych podczas Przystanku Woodstock czy torby szyte z bannerów reklamowych. Uczestnicy konferencji będą też mogli obejrzeć z bliska e-pojazdy, o których będzie mowa w trakcie spotkania, czekać też na nich będzie wystawa biżuterii z art-recyklingu oraz inspirująca wystawa fotografii prezentujących art-recyklingową sztukę użytkową. Tych, którzy nie wierzą, że dosłownie wszystko może zostać wykorzystane w art-recyklingowym dziele sztuki, powinny przekonać takie przedmioty, jak patera na owoce wykonana z kineskopu telewizora.

Konferencji i kampanii Zielone Wydarzenia towarzyszy wydanie pierwszego w Polsce poradnika dla organizatorów zielonych wydarzeń, którego pierwsze egzemplarze otrzymają uczestnicy konferencji. Czytelnik znajdzie w nim niezbędne know-how, jak skutecznie wdrażać zielony standard i organizować wydarzenia ograniczając negatywny wpływ na środowisko naturalne. Poradnik zawiera rozdziały poświęcone m.in. cateringowi, transportowi, odpadom, lokalizacji. Dla ułatwienia identyfikacji zebrane zostaną tam Eko-znaki, a w podsumowaniu czytelnik znajdzie listę kontrolną, na podstawie której będzie można ocenić przygotowania do imprezy według zgodności z zielonym standardem. W ten sposób Fundacja Aeris Futuro informuje jak skutecznie wdrażać zielony standard i organizować wydarzenia, ograniczając negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wykaz usługodawców i producentów zielonych produktów i usług znajduje się w Zielonym Katalogu na stronie internetowej kampanii: www.zielonewydarzenia.pl

Rok 2011 to Międzynarodowy Rok Lasów. Na tę okoliczność uczestnicy konferencji "Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów" otrzymają eko-prezent. Jedyny w swoim rodzaju limitowany kalendarz na rok 2011, wpisujący się w ogłoszony przez UNEP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska) Rok Lasów.

Obfity we wrażenia dzień zakończy koncert „bez prądu” w Klubie Katedra przy ulicy Poselskiej z miłym dodatkiem w postaci polskich piw warzonych naturalnymi metodami. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie występ Joanny Słowińskiej z zespołem – artystki, którą najważniejsze polskie media określają „osobowością na miarę Cezarii Evory, Omary i Lili Downs” (Wojciech Ossowski, Polskie Radio, „Trójka”) i „pierwszą damą polskiego folku” („Gazeta Wyborcza”).

Konferencja odbędzie się 3 grudnia 2010 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie, rozpoczęcie o godz. 9.00. Program konferencji znajduje się na stronie www.zielonewydarzenia.pl

Udział w konferencji jest nieodpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy rejestrować się na stronie: http://www.zielonewydarzenia.pl/rejestracja-zw

INFORMACJA PRASOWA