Disneyland w Polsce?

Disneyland w Polsce?
Spółka Las Palm, którą tworzy konsorcjum inwestorów prywatnych i instytucjonalnych z Luksemburga, planuje zbudować w Grodzisku Mazowieckim k. Warszawy park rozrywki wzorowany na Disneylandzie - Adventure World Warsaw. W ramach inwestycji realizowanej na powierzchni 240 ha, powstaną m.in. dwa hotele z 800 pokojami oraz pasaż handlowy. Realizacja projektu ma kosztować ok. 400 mln euro. Budowa ruszy wiosną 2012 roku i zakończy się dwa lata później.

Koncepcja inwestycji jest już gotowa, a teren przedsięwzięcia został objęty studium. W tej chwili trwają prace związane z planem zagospodarowania przestrzennego dla tego obiektu, które mają zakończyć się wiosną 2012 roku.

Peter Jan Mulder, prezes zarządu Las Palm sp. z o.o., przewiduje że w pierwszej fazie projektu Adventure World Warsaw odwiedzać będzie rocznie około 2 milionów osób.

Polska będzie mogła pochwalić się największym w tej części Europy całorocznym parkiem rozrywki. Adventure World Warsaw to inwestycja łącząca w sobie m.in. park tematyczny z ponad 25 wyjątkowymi atrakcjami, największy w Polsce aquapark, a także część rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami i klubami.
Sam park rozrywki składać się będzie z pięciu tematycznych wysp, które w fazie projektowania nosić będą nazwy:
  • - Adventure Harbor,
  • - Creature Lagoon,
  • - Castle Island,
  • - Land of Legends
  • oraz Polski Plaza.

Na gości będą czekały różnego rodzaju atrakcje, takie jak kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny, przejażdżki łodzią czy karuzele. W części całorocznej znajdziemy zlokalizowane wewnątrz budynków place zabaw dla dzieci, interaktywne pokazy i animacje oraz ogromny aquapark, a wszystko to w niesamowitej scenerii baśń i legend. - Adventure World Warsaw przeniesie naszych gości w świat magii. Jestem przekonany, że wizyta w AWW będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem - dodaje Peter Jan Mulder.

Park stanowi pierwszy etap planowanej inwestycji. W drugiej fazie przewidziano m.in. budowę drugiego parku tematycznego, dużego centrum rozrywkowego, centrum konferencyjno-biznesowego oraz luksusowego SPA.

Dzięki Adventure World Warsaw w rejonie Grodziska Mazowieckiego powstanie około 1000 nowych miejsc pracy.
Bilet wstępu do parku ma kosztować 4-osobową rodzinę nie więcej niż 400 zł.

Źródło: propertynews.pl