Desery i kawa na EuroGastro 2013

Desery i kawa na EuroGastro 2013
XVII Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro już za 2 dni. Nieodzownym elementem tej imprezy jest sektor kawowy, a całości dopełniają pokazy cukiernicze. To ważne spotkanie branży HoReCa odbędzie się w dniach 20-22 marca 2013 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c.

Organizator EuroGastro, firma MT Targi Polska, dba o to, aby ta impreza wystawiennicza była wydarzeniem obejmującym wszystkie istotne dla biznesu restauracyjnego i gastronomicznego elementy. Zgodnie z tym założeniem tradycyjnie już wyodrębniony będzie sektor kawowy. Poza nowościami produktowymi i sprzętowymi odbędą się także konkursy oraz pokazy baristyczne. Na targach nie zabraknie też części cukierniczej, w której każdego dnia będzie można poznać sposoby przyrządzania słodkości i deserów, a także posmakować cukierniczych specjałów.

Aromatyczne pokazy baristów

Sektor kawowy podczas Targów EuroGastro cieszy się dużym zainteresowaniem. Firma Apro Trade/ Akademia Kawy® pod patronatem SCAE (Speciality Coffee Association of Europe) przygotowała V Olimpiadę Kawy®. Odbędzie się ona pierwszego i drugiego dnia imprezy. Bariści zademonstrują swoje umiejętności w zakresie parzenia kawy w 4 konkurencjach: „Caffe latte i macchiato art”, „Coffee in Good Spirits”, „Espresso na czas”, a także „Cup Tasting”. Pierwsze 3 konkursy polegają na przygotowaniu jak największej liczby filiżanek określonych rodzajów kaw w ciągu 6 minut. Jury weźmie pod uwagę jednak nie tylko wynik liczbowy, ale przyznawać będzie również punkty za technikę przygotowania, wygląd i smak napoju. W konkurencji „Cup Tasting” w określonym czasie należy wybrać filiżankę kawy różnicą się od pozostałych dwóch.

22 marca zorganizowane zostaną z kolei V Mistrzostwa Polski „Cup Tasting”, skierowane do znawców smaku kawy. Zadaniem zawodników będzie wybranie filiżanki kawy spośród trzech, w których dwa napoje są takie same, a jeden parzony z innych ziaren. Wygra ten uczestnik, który w najkrótszym czasie wybierze najwięcej filiżanek z 8 zestawów. Zwycięzca mistorzstw „Cup Tasting” będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata WCE (World Coffee Events), które odbędą się w czerwcu br. w Nicei we Francji.

Cukiernicze pokazy mistrza

Jedną z osobistości świata kulinarnego, która odwiedzi Targi EuroGastro, będzie Tomasz Deker. W hali wystawienniczej zostanie zorganizowana mini kawiarnia, w której można będzie posmakować słodkości z cukierni T. Deker Patissier & Chocolatier. Każdego dnia będą się odbywać pokazy sztuki cukierniczej, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak wyróżnić lokal na tle konkurencji serwując efektowne i nieskomplikowane desery. Odwiedzający zobaczą jak zrobić trufle czekoladowe i mini czekoladki, które są pasującym dodatkiem do kawy. Będzie można także poznać tajniki szybkiego przygotowania wyjątkowych pralin, herbatników i ciasteczek, a także słodkości opartych na naturalnych produktach. Na deser natomiast mistrz zaprezentuje torty na wyjątkowe okazje.

Dogodny dojazd

Na targi będzie można dostać się pociągiem SKM oraz Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej nie powinien przekroczyć 20 minut.

INFORMACJA PRASOWA