Czy w Poznaniu powstanie nowoczesny hotel dla pielęgniarek?

Czy w Poznaniu powstanie nowoczesny hotel dla pielęgniarek?
Dyrektorzy placówek medycznych w Wielkopolsce narzekają na brak pielęgniarek, których brakuje nie tylko w szpitalnych oddziałach czy przychodniach, ale nawet w prywatnych klinikach.

Do podejmowania przez pielęgniarki pracy w szpitalu ma zachęcić nowoczesny hotel, który ma zostać wybudowany obok Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Obiekt, który powstać ma jeszcze w tym roku dysponować będzie 60 pokojami jednoosobowymi oraz 20 sypialniami dla dwóch osób.

Pielęgniarki jednak z dużym dystansem podchodzą do pomysłu zamieszkania w hotelu. Jak przekonuje Zofia Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych należy podjąć systemowe działania, aby zatrzymać w kraju wcale niemałą liczbę absolwentów wydziałów pielęgniarstwa, którzy z powodów finansowych podejmują pracę za granicą, czasem w innych profesjach.

W tym samym czasie, gdy pojawił się pomysł postawienia w Wielkopolsce hotelu dla pielęgniarek, rozpoczęło się wyburzanie takiego samego obiektu w Suwałkach. Po jego zlikwidowaniu ma powstać trzypiętrowy budynek mieszkalny wraz z dziedzińcem, placem do rekreacji oraz podziemnym garażem.

INFORMACJA PRASOWA