Co działo się na konferencji MEETINGS WEEK Poland 2023?

Co działo się na konferencji MEETINGS WEEK Poland 2023?

Jedenasta edycja konferencji MEETINGS WEEK Poland, która odbyła się w dniach 12-13 czerwca 2023 roku zgromadziła przedstawicieli branży spotkań i wydarzeń z całej Polski. Tegoroczna konferencja, która nosiła miano "PLATFORMA WSPÓŁPRACY I JEJ ROZWÓJ DZIĘKI INNOWACYJNYM ROZWIĄZANIOM", skupiła się na wzmocnieniu rozwoju sektora poprzez innowacje oraz podejście klastrowe, a także na edukacji i profesjonalizacji w branży.

W ramach konferencji odbyły się liczne panele dyskusyjne, które poruszały różnorodne zagadnienia. Tematyka dyskusji obejmowała m.in. wartość współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych dziedzin w branży oraz jej wpływ na inne sektory gospodarki, potencjał sztucznej inteligencji i rozwiązań takich jak GPT chat w branży MICE, festiwalizację targów jako przykład innowacyjności, wartość spotkań i wydarzeń z perspektywy klientów, a także zagadnienia prawne dotyczące organizacji imprez.

Konferencję uświetniły również warsztaty, w których uczestnicy mieli okazję zgłębić konkretne tematy związane z branżą. Jednym z warsztatów był ekspercki warsztat Poland Convention Bureau, który koncentrował się na wykorzystaniu platformy LinkedIn i technik social sellingu w pozyskiwaniu klientów. Drugi warsztat, organizowany przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego, skupiał się na zagadnieniach rynku hotelarskiego w Polsce, w tym na kwestiach praw autorskich oraz prezentacji wyników badań związanych z branżą.

Sukces MEETINGS WEEK Poland 2023 zawdzięczany jest szerokiemu partnerstwu i współpracy. 46 ekspertów, w tym przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, organizacji branżowych, organizacji pracodawców oraz instytucji państwowych, przyczyniło się do stworzenia wyjątkowego programu konferencji, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników.

Łukasz Adamowicz, Prezes Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether, podkreślił trafność nowej formuły konferencji, która skupiała się na dyskusjach przekrojowych dotykających różne aspekty Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Z kolei Marcin Mączyński, Sekretarz Generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i Wiceprezes Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether, wyraził zadowolenie z udziału hotelarzy w konferencji oraz specjalnie dedykowanego im warsztatu.

MEETINGS WEEK Poland 2023 został zorganizowany przez Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Konferencja odbyła się w salach konferencyjnych Airport Hotel Okęcie w Warszawie.

INFORMACJA PRASOWA