Chopin w Mercury w Warszawie

Chopin w Mercury w Warszawie

Wiesz jakie są ulubione potrawy Fryderyka Chopina? Chciałbyś ich spróbować? Hotel Mercury przygotował dla gości i mieszkańców Warszawy specjalną kartę dań i czekoladowe ozdoby związane z kompozytorem.

Swoją akcją hotel włącza się w obchody Roku Chopinowskiego. W obiekcie możemy odnaleźć pamiątki i akcenty związane z kompozytorem, co więcej w recepcji można także wykupić wycieczkę do Żelazowej Woli.

W dwusetną rocznicę urodzin największego polskiego kompozytora hotel Mercure Warszawa Fryderyk Chopin zaprasza na wyprawę w jego czasy. Specjalne menu skomponowano właśnie z tej okazji, a promocyjne pakiety to świetna przyczyna, by poznać m.in. kulinarne gusta Chopina. Ponadto dla gości przygotowano promocję „Chopinowskie noce i dnie”. W pokoju czeka powitalny poczęstunek, a w hotelowej restauracji można się delektować chopinowskimi potrawami.

W menu co tydzień pojawia się nowa propozycja urodzinowego zestawu stworzonego na podstawie zapisków kompozytora o jego ulubionych daniach. Wśród specjalności, którymi delektował się Chopin, a które teraz można skosztować w hotelowej restauracji, są tradycyjne bitki ze schabu wieprzowego w sosie z polskich leśnych grzybów serwowane z podsmażanymi kopytkami z koperkiem, duszonymi buraczkami z jabłkiem oraz marynowanym ogórkiem na sałacie; staropolski żur robiony na chlebowym zakwasie podany z jajkiem i białą kiełbasą, a na deser akord z czekoladowego placka z duszonymi wiśniami i bitą śmietaną.

Hotel ulokowany jest w finansowym i biznesowym centrum stolicy, w niedalekiej odległości od Starego Miasta oraz Pałacu Kultury i Nauki. Dogodna lokalizacja oraz profesjonalna obsługa sprawia, że Mercure Fryderyk Chopin jest idealnym miejscem dla gości odwiedzających Warszawę zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Ponadto obiekt dysponuje 250 klimatyzowanymi pokojami, w tym 8 przestronnymi apartamentami. 10 funkcjonalnych sal konferencyjno-bankietowych doskonale nadaje się na elegancki koktajl, seminarium lub rodzinną uroczystość.

Źródło: hotelnews.pl