Charytatywna działalność Radisson Blu Hotel Kraków nagrodzona

Charytatywna działalność Radisson Blu Hotel Kraków nagrodzona

26 maja br. w Warszawie miał miejsce uroczysty finał konkursu Dobroczyńca Roku 2015. Zwycięzcą w kategorii Projekt społeczny – średnia firma został Radisson Blu Hotel Kraków. Nagrodę odebrała Dyrektor Generalna obiektu, pani Lidia Wiszniewska.

Dobroczyńca Roku to jeden z najdłużej funkcjonujących konkursów, wyróżniających charytatywną działalność przedsiębiorstw. Plebiscyt odbywa nieprzerwanie od 1997 roku, dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Filantropii w Polsce.

Sama procedura konkursu podzielona jest na dwa etapy. Najpierw nominowani są kandydaci, wybierani najczęściej przez fundacje, które dostrzegają ich działalność. Następnie spośród nominowanych specjalistyczne jury wybiera 3 finalistów, na których internauci oddają swoje głosy. Przedsiębiorstwo z największą liczba głosów wygrywa w poszczególnych kategoriach.

Nominację Radisson Blu Hotel Kraków otrzymał od Fundacji dla Dzieci „Uśmiech Dziecka”, która doceniła ponad 10-letnią pomoc obiektu w funkcjonowaniu Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. W ramach tego wsparcia hotel organizuje różnego rodzaju atrakcje dla wychowanków ośrodka m.in. pikniki, wycieczki do zoo, zajęcia hipoterapii, prezenty na Dzień Dziecka i Boże Narodzenie. Radisson Blu Hotel Kraków organizuje także specjalną aukcję dział sztuki, z której dochód w całości przekazywany jest na potrzeby dzieci m.in. leki i badania, a także wyjazdy zimowe i wakacyjne.

- Z wielką dumą i przyjemnością odbierałam nagrodę. Dzieci są naszą radością. Każde z nich powinno czuć się ważne i szczęśliwe. Dlatego na szczególną uwagę zasługują te dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą dorastać w pełnej rodzinie. Nasze działania pozwalają im zapomnieć o trudnej sytuacji i choć trochę zrekompensować im fakt bycia poza rodziną – powiedziała Lidia Wiszniewska, Dyrektor Generalny Hotelu.

Jednak opieka nad Domem Małego Dziecka w Krakowie to nie jedyna działalność prospołeczna Radisson Blu Hotel Kraków. Obiekt angażuje się również w takie przedsięwzięcia jak Kraków Business Run – charytatywna sztafeta biznesowa, wspieranie materialne MONAR-u oraz Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu i wiele innych.

Działalność Radisson Blu Hotel Kraków jest doskonałym dowodem na to, że hotel poważnie traktuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu i dokłada wszelkich starań ,by realizować ją jak najrzetelniej.

INFORMACJA PRASOWA