Charytatywna działalność hoteli Hilton Worldwide

Charytatywna działalność hoteli Hilton Worldwide

W ramach kolejnej odsłony międzynarodowego, charytatywnego projektu Global Month of Service zespoły pracownicze polskich hoteli sieci Hilton Worldwide zaangażowały się w liczne inicjatywy, wspierające potrzebujących.

Akcja trwała przez cały październik. W tym czasie pracownicy obiektu Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre, pierwszego, polskiego hotelu pod szyldem Hilton Worldwide, uczestniczyła w działaniach fundacji ARKA, która wspiera dzieci z najbardziej ubogich rodzin. Ponadto w ramach projektu uczestnicy pomogli również lokalnemu domowi dziecka oraz schronisku dla zwierząt.

- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać fundację ARKA w pomocy dzieciom i w ten sposób przyczynić się do rozwijania ich pełnego potencjału. Działanie to wpisuje się w naszą misję wspomagania rozwoju młodych ludzi oraz uzupełnia szereg innych aktywności, które podjęliśmy w celu pomocy lokalnym wspólnotom - mówi Robert Krygsman, General Manager hotelu Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre.

Podopieczni fundacji ARKA odwiedzili również hotel Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre. Podczas wizyty dla dzieci zorganizowano warsztaty kulinarne, oprowadzono je po obiekcie i opowiedziano o możliwościach rozwoju zawodowego w hotelarstwie.

Pracownicy hotelowi wsparli także mieszkańców Domu Dziecka nr 9 znajdującego się przy ulicy Władysława Korotyńskiego 13 w Warszawie. Odbyło się wspólne sprzątanie ogrodu zwieńczone radosna biesiadą przy grillu.

Również załoga hotelu Hampton by Hilton Warsaw City Centre wzięła udział w akcji Global Month of Service. W jej ramach pracownicy przeprowadzili prace porządkowe i renowacyjne warszawskiego ośrodka socjoterapeutycznego przy ulicy Azaliowej, w którym na co dzień mieszka ponad czterdzieścioro dzieci z ubogich rodzin.

- Lokalne społeczności są dla nas bardzo ważne i niezmiernie cieszymy się, że możemy tak pozytywnie wpływać na życie dzieci i ich rodzin w ramach działań związanych z Global Month of Service - komentuje Jacek Jasinski, General Manager hotelu Hampton by Hilton Warsaw City Centre.

Obiekty marki Hilton Worldwide angażują się w działalność charytatywną już od ponad 100 lat. Udział w Global Month of Service stanowi zwieńczenie całorocznej pracy pomocowej, której podejmują się pracownicy hoteli na całym świecie. Projekt jest także największą tego typu inicjatywą, wspólną dla wszystkich hoteli sieci Hilton Worldwide. W jej ramach do pomocy angażują się setki tysięcy wolontariuszy na całym świecie, którzy wspierają działalność proekologiczną, szerzenie edukacji najmłodszych, zbieranie żywności i innych artykułów dnia codziennego dla najbiedniejszych lub ofiar katastrof.

Informacje dotyczące szczegółowej działalności obiektów Hilton Worldwide w ramach projektu Global Month of Service można znaleźć na stronie http://www.hiltonworldwide.com/serve oraz fanpage'u na Facebooku: https://www.facebook.com/HiltonWorldwide/.

INFORMACJA PRASOWA