Centrum Wystawiennicze–Kongresowe w Jasionce – otwarcie wystawy Dwóch Wielkich Nieobecnych - Beksiński-Wajda

Centrum Wystawiennicze–Kongresowe w Jasionce –  otwarcie wystawy Dwóch Wielkich Nieobecnych - Beksiński-Wajda
W dniach 25.11 – 2.12.2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbędzie się wystawa zatytułowana Dwóch Wielkich Nieobecnych – Beksiński - Wajda, poświęcona twórczości wybitnych polskich artystów – Zdzisława Beksińskiego i  Andrzeja Wajdy. Dzięki licznym wydarzeniom, takim jak Forum Inteligentnego Rozwoju czy Kongres 590, jakie do tej pory odbyły się w CWK, ten wielofunkcyjny obiekt stał się centrum życia towarzyskiego, kulturalnego oraz osiągnięć technologicznych województwa podkarpackiego. Dzięki pierwszej w Polsce, wspólnej wystawie prac dwóch niezwykłych Polaków, Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce stało się nie tylko miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych, ale również przestrzenią promocji kultury i sztuki, otwartą dla wszystkich, chcących bliżej poznać osiągnięcia wybitnych polskich artystów.

Dzięki dogodnej lokalizacji w sąsiedztwie zmodernizowanego portu lotniczego w Jasionce, 10 minut od ścisłego centrum Rzeszowa, jak również nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym przy projektowaniu obiektu, Centrum Wystawienniczo – Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce stało się idealnym miejscem organizacji wszelkiego rodzaju targów wystaw, konferencji czy kongresów. W dniu 25.11.2016 r. jego potencjał zostanie wykorzystany podczas kolejnego wyjątkowego wydarzenia jakim jest oficjalne otwarcie wystawy Dwóch Wielkich Nieobecnych – Beksiński – Wajda.

Po raz pierwszy prace dwóch wielkich polskich artystów będą miały okazję spotkać się w nowoczesnej przestrzeni naszego Centrum. Celem wystawy ma być przybliżenie ich twórczości, która skupiała się na różnych płaszczyznach ich działalności artystycznej.

Nasze zaangażowanie w ten projekt jest pewnego rodzaju podziękowaniem dla obu twórców za ich nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury i sztuki – mówi Agata Brożek, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Centrum Wystawienniczo - Kongresowego w Jasionce.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 70 prac. Grafiki komputerowe Zdzisława Beksińskiego pochodzą z Muzeum Historycznego w Sanoku, natomiast rysunki i szkice Andrzeja Wajdy z Galerii Bagno 2 w Warszawie. Wystawie będzie towarzyszyć premiera autobiograficznego filmu dokumentalnego Andrzej Wajda - Moje Inspiracje, w którym mistrz odsłania tajniki swojego warsztatu reżyserskiego opowiadając m.in. o swojej fascynacji twórczością wybitnych polskich malarzy oraz o czerpaniu inspiracji z ich dzieł przy realizowaniu filmów i spektakli teatralnych. Film jest znakomitą promocją polskiego malarstwa i przypomnieniem najważniejszych dzieł przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce.

Wystawa potrwa do 02.12.2016 r. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl.

INFORMACJA PRASOWA