Celuch Consulting zaprezentował wyniki swoich badań podczas Meetings Week Poland

Celuch Consulting zaprezentował wyniki swoich badań podczas Meetings Week Poland

Podczas dwóch dni Meetings Week Poland odbyło się wiele ciekawych prelekcji. W tym jedna Krzysztofa Celucha, który przedstawił uczestnikom eventu wyniki badania przeprowadzonego przez zespół naukowo-branżowy prowadzony przez Celuch Consulting.

Raport pt. „Poland Events Impact 2019 – Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski” to zbiór ciekawych informacji i analiz. Poniżej znajdziecie linka do pobrania całego dokumentu. 

Wspomnimy tu krótko o najważniejszych według nas informacjach:

  • organizacja spotkań i wydarzeń w 2019 roku wygenerowała szacunkowo 1,5 proc. PKB,
  • ich wkład w gospodarkę wyniósł 34 595 951 tys. zł,
  • wartość dodana brutto wyniosła 14 256 6632 tys. zł,
  • w spotkaniach i wydarzeniach, które trwały średnio dwa dni, wzięło udział 16 302 400 uczestników (z kraju i zagranicy),
  • wkład przemysłu spotkań w tworzenie miejsc pracy to 220 tys. takich miejsc. 


Raport opracował Celuch Consulting pod nadzorem Krzysztofa Celucha, wykładowcy SGtIH Vistula i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i we współpracy z ekspertami Wydziału Zarządzania i Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Meeting Professionals International Poland Chapter oraz Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Wśród autorów znalazły się m.in. Barbara Neuhofer (University of Applied Science z Salzburga), Magdalena Kondas (przewodnicząca Rady Biznesu SGTiH Vistula) i Jolanta Żyśko.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej objął cały projekt „Poland Events Impact 2019” Honorowym Patronatem

RAPORT DO POBRANIA TUTAJ.


INFORMACJA PRASOWA