Budowa kilku hoteli Doubletree by Hilton w Polsce zostało oficjalnie ogłoszone

Budowa kilku hoteli Doubletree by Hilton w Polsce zostało oficjalnie ogłoszone

Warszawskie Centrum Konferencyjne i Spa Doubletree by Hilton oraz Doubletree by Hilton w Łodzi mają zostać otwarte w 2012 roku.

Hilton Worldwide ogłosiło podpisanie dwóch umów franczyzowych dla hoteli Doubletree by Hilton w Warszawie i Łodzi, Polska. Wiadomość ta jest wyznacznikiem wejścia hoteli Doubletree by Hilton na polski rynek oraz utworzenie w przyszłości największego hotelu konferencyjnego w sercu stolicy.

Dwa nowo wybudowane hotele mają za zadanie zapewnienie osobom podróżującym w celach biznesowych jednego z największych miejsc konferencyjnych w hotelach w Polsce; w Doubletree by Hilton w Łodzi powierzchnia miejsca przeznaczonego na spotkania biznesowe będzie wynosiła 1 000 mkw, a w Warszawskim Centrum Konferencyjnym i Spa Doubletree by Hilton przeznaczy na spotkania biznesowe powierzchnię wynoszącą 3 000 mkw.

Warszawskie Centrum Konferencyjne i Spa Doubletree by Hilton będzie zarządzane przez Polaris Hospitality Enterprises Sp. z o.o., a jego huczne otwarcie najprawdopodobniej nastąpi w drugim kwartale 2012 roku. Doubletree by Hilton w Łodzi będzie prowadzony przez Film Hotel Sp. z o.o., a jego otwarcie przypuszczalnie nastąpi w czwartym kwartale 2012 roku.

Przewidywana liczna pokoi Centrum Konferencyjne i Spa Doubletree by Hilton będzie wynosiła 347, a ponadto dwie restauracje, dwa bary, spa i ponad 3 000 mkw przeznaczonych na obsługę konferencji. Do hotelu będzie można łatwo trafić z obu dróg i powietrza. Z racji tego, iż będzie on położony zaledwie 16 km od warszawskiego lotniska, w pobliżu nowej warszawskiej obwodnicy z szybkim połączeniem z Krakowem, Wrocławiem i Poznaniem.

Hotel Doubletree by Hilton w Łodzi będzie natomiast oferować 200 pokoi, restaurację, dwa bary, spa i ponad 1 000 mkw przeznaczonych na obsługę konferencji. Położony w południowo-zachodniej części Łodzi, słynnego centrum polskiego przemysłu filmowego i mediów, hotel będzie znajdował się zaledwie pięć minut drogi od centrum miasta i 5 km od lotniska.

Źródło: e – hotelarz.pl