Branża konferencyjna wkracza w świat nowych technologii.

Branża konferencyjna wkracza w świat nowych technologii.
Na amerykańskim rynku aplikacji mobilnych zadebiutował KitApps! Program usprawni działania związane z organizacją konferencji i ułatwi komunikację między jej organizatorami i uczestnikami.

KitApps to aplikacja, którą powinni polubić wszyscy zajmujący się organizacją szkoleń, eventów oraz konferencji. Szybko powstaje, jest prosta w obsłudze, funkcjonalna i umożliwia oszczędzanie. Aplikację dla konkretnej konferencji można utworzyć w łatwy sposób bez posiadanie specjalnych umiejętności technicznych. Wystarczy wypełnić formularz, przesłać zdjęcia, logo oraz niezbędne informacje dotyczące spotkania, a specjaliści z KitApps stworzą aplikację w 10 dni roboczych.

Aplikacja będzie umożliwiała m.in. udostępnienie planu konferencji, mapki dojazdu czy też prezentację prowadzących wykłady. Dzięki KitApps będzie można zrezygnować z tworzenia papierowych informatorów dotyczących spotkań. Wszystkie niezbędne informacje będzie można umieścić w aplikacji i udostępnić uczestnikom spotkania.

KitApps ułatwi również dotarcie do szerszego grona odbiorców, niż w tradycyjny sposób. Aplikacje będzie można pobrać z platform udostępniających aplikacje, na razie są to App Store i Android Play, do których dostęp mają miliony osób.

Zaprzestanie tworzenia drukowanych informatorów pozwoli zredukować koszty. Biorąc pod uwagę cenę aplikacji – 249$ / rok można podejrzewać, że przyczyni się ona do znacznych oszczędności.

Aplikacja nie jest jeszcze dostępna na polskim, ani europeiskim rynku, ponieważ dopiero raczkuje jako Start-up za oceanem, aczkolwiek jest nam wyjątkowo bliska bo finansowana przez ukraińskiego inwestora.

Więcej o KitApps na: www.kitapps.com