Blog Forum Gdańsk – święto blogerów

Blog Forum Gdańsk – święto blogerów
O tym jak zostać znanym blogerem, walczyć z hejtem w sieci i legalnie publikować cudze zdjęcia na swoim blogu - za nami 3. edycja Blog Forum Gdańsk.

Blog Forum Gdańsk - 48 godzin blogowego święta z udziałem 200 polskich i zagranicznych blogerów i vlogerów, 66 prelegentów i prawie 135 000 internautów on-line. Na dwa dni PGE stała się ARENĄ wymiany blogowych doświadczeń(choć nie zabrakło też sportowych emocji). Tegorocznym tematem przewodnim BFGdańsk, podczas którego odbyło się 50 wykładów i warsztatów było "Blogowanie w praktyce". Wśród prelegentów znalazła mi.in. Maria Czubaszek, Edwin Bendyk, Monika Jaruzelska, Natalia Hatalska, Karolina Korwin-Piotrowska, Wiesław Godzic oraz czołówka polskich blogerów - Maciej "Mediafun" Dębski, Jakub "Dem" Dębski, Tomek Tomczyk, Paweł Tkaczyk oraz wielu innych. Nie zabrakło również zagranicznych gości - Williama Echiksona z wykładem "Bloggers ultimate guide to impact the future" oraz Johna Biggsa, który doradzał blogerom, jak pisać aby być czytanym nie tylko w Polsce, ale też zagranicą.

O czym dyskutowano podczas Blog Forum Gdańsk 2012? Między innymi o tym,jak układają się relacje pomiędzy blogerami, a przedstawicielami tradycyjnych mediów, dlaczego vlogerzy nie czytają blogów i na odwrót, ale też o tym czy Internet to największa wypożyczalnia świata i czy blog może być sposobem na życie. W przerwach między poszczególnymi prezentacjami uczestnicy forum mogli przy kawie porozmawiać z prelegentami, obejrzeć filmy i teledyski wyświetlane na kilkunastu ekranach plazmowych na terenie stadionu oraz podziwiać nowoczesną PGE ARENĘ, która na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Chcąc w pełni wykorzystać możliwości stadionu organizatorzy drugiego dnia eventu zorganizowali mecz piłkarski pomiędzy drużynami Zuchów i Krasnali.

Podczas Blog Forum Gdańsk 2012 rozdano również nagrody w konkursie "Blog of Gdańsk 2012" - na najlepszego bloga pisanego przez gdańszczan lub o Gdańsku. Tytuł "Blog of Gdańsk Czytelników" otrzymała Małgorzata Dzięgielewska (Pieprzczywanilia.blogspot.com). Tytuł "Blog of Gdańsk 2012" wybrany przez Komisję Konkursową otrzymała Paulina Rudnicka (kapuczina.blogspot.com). Komisja konkursowa wyróżniała również 3 inne blogi: Bartosza Cicharskiego (Gdańsk z dołu), Sylwii Kubryńskiej (Najlepszy blog na świecie) oraz Anny Matusewicz i Katarzyny Wilczek (Misja K.S.I.Ą.Ż.K.A).

Również Gdańsk Convention Bureau (GCB) było obecne podczas Blog Forum Gdańsk 2012 - uczestnicy mogli skorzystać z nowej aplikacji eventowej na urządzenia mobilne GCBeVENT stworzonej z inicjatywy GCB, w której umieszczono informacje dotyczące m.in. bogatego programu wydarzenia oraz zaproszonych prelegentów.

Organizatorem tegorocznej edycji Blog Forum Gdańsk 2012, które odbyło się w dniach 13-14 października było Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska oraz Instytut Kultury Miejskiej. Partnerami wydarzenia byli: ARENA GDAŃSK Operator, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy oraz idoo.tv. Patronat medialny nadimprezą objęły: Gazeta Wyborcza, ELLE.pl, kuchnia+, portale na:temat.pl, trójmiasto.pl i wp.pl.

Więcej o Blog Forum Gdańsk 2012 na stronie: http://www.blogforumgdansk.pl/

Informacja prasowa