Biegacze oszaleli na punkcie Krakow Business Run

Biegacze oszaleli na punkcie Krakow Business Run
16 września w Krakowie odbędzie się sztafeta Krakow Business Run. W ciągu kilku tygodni – do 6 sierpnia swój udział zgłosiło 150 pięcioosobowych zespołów. Dzięki nim uda się zrealizować cel tej imprezy – Justyna Topa podopieczna Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty otrzyma potrzebną jej protezę. Jednocześnie na stronie biegu trwa dodatkowa zbiórka środków na rzecz innych podopiecznych Fundacji.

Trasa sztafety Krakow Business Run została wyznaczona wokół krakowskich Plant – start i meta biegu znajdują się na Placu Szczepańskim. Ze względu na wymiary Placu do biegu może zostać dopuszczona maksymalna liczba 150 pięcioosobowych zespołów – czyli 750 biegaczy. Dzięki nim Justyna Topa, podopieczna Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, otrzyma potrzebną jej protezę nogi. Liczbę 150 zespołów udało się zebrać w kilka tygodni. Aktualnie zapisy nadal sa prowadzone, jednak drużyny dopisane po 6 sierpnia umieszczane sa na liście rezerwowych.

„Popularność Krakow Business Run na etapie zapisów przerosła nasze oczekiwania. Aby wystartować w tym biegu należy zgłosić swój 5-osobowy zespół. Zebranie takiej drużyny to często nie jest łatwa sprawa – jednak Krakowianie nie zawiedli. Okazuje się, że naprawdę jest to miasto biegaczy” – mówi współorganizator wydarzenia Katarzyna Komar z UBS Service Centre Poland. „Na wypadek jeśli zainteresowanie uczestnictwem nadal będzie tak duże, rozważamy przeniesienie startu i mety w lokalizację, która pomieści większą liczbę biegaczy” – dodaje.

Pomimo, że 16 września odbędzie się dopiero pierwsza edycja biegu, dopisali nie tylko biegacze ale i sponsorzy: Luxoft, Finder Financials, UBS. Dzięki ich wsparciu przez cały czas trwania zapisów organizatorzy utrzymują stałą opłatę wpisową w wysokości 50 zł netto od osoby. „To naprawdę wyjątkowa inicjatywa – dlatego jako sponsor i współorganizator wspieramy ją z wielkim zaangażowaniem od samego początku. Nie było do tej pory w Krakowie biegu skierowanego przede wszystkim do firm, ani biegu bezpośrednio wspierającego cel charytatywny. A właśnie aspekt pomocy Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty jest dla nas największą wartością tej imprezy. Dlatego firma Luxoft zgłosiła udział aż sześciu zespołów – ja także biegnę” – mówi Przemysław Berendt, VP Global Marketing w firmie Luxoft Poland Sp. z o.o.

Wiadomo, że główny cel charytatywny imprezy uda się zrealizować – podopieczna Fundacji otrzyma potrzebną jej protezę. Jednak na stronie internetowej biegu trwa już akcja dodatkowej zbiórki środków na rzecz kolejnych potrzebujących. Na czym ona polega wyjaśnia Wojciech Liszka, współorganizator z krakowskiego hotelu Radisson Blu: „Na stronie www.krakowbusinessrun.pl, w zakładce Uczestnicy, należy kliknąć link wybranej drużyny, by za jej pośrednictwem dokonać wpłaty na konto Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Pieniądze trafiają bezpośrednio na konto tej organizacji. Na stronie zaś, widoczne są kwoty jakie udało się uzyskać za pośrednictwem poszczególnych drużyn. Każdy – niezależnie od tego czy bierze udział we wrześniowym biegu czy też nie, może dokonać dowolnej wpłaty. Która drużyna zbierze w ten sposób największą kwotę na rzecz Fundacji? Przyznaję, że już teraz jest to pewnego rodzaju pozytywna rywalizacja”.

Bieżące informacje na temat biegu znajdują się na profilu FB: www.facebook.com/KrakowBusinessRun.

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.